W ostatnich czasach coraz popularniejsze są szkolenia HR. Zanim jednak przeanalizujemy zagadnienie, trzeba wiedzieć, czym odznacza się samo wyżej przedstawione pojęcie.

Dział HR to tak naprawdę dział zasobów ludzkich albo dział zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się nade wszystko personelem firmy, zarówno w kwestiach kadrowych, jak i w sprawach związanych z wypłatami bądź strategiami zatrudnienia. Odróżnia się twardy oraz miękki HR. Twardy HR to najprościej ujmując wszelkie działania administracyjne oraz płacowe powiązane z kadrami, w tym planowanie urlopów oraz wspomniane wcześniej wyliczanie płac. Z kolei miękki HR wiąże się z dbaniem o jakość zatrudnionych pracowników, m.in. realizowanie systemów motywacyjnych oraz strategii umożliwiających jak najpełniejsze wykorzystanie możliwości zatrudnionych. Zarówno specjaliści trudniący się twardym, jak i miękkim HR muszą nieustannie dbać o swój rozwój i poszerzać wiedzę.

Ludzie interesujący się pracą w dziale HR powinni przede wszystkim być zorientowani w zagadnieniu zatrudniania pracowników, mieć obeznanie we współczesnym rynku pracy oraz znać chociaż jeden język obcy. Niedoświadczonych czeka trudna przeprawa przez konkurencję. Co więcej, muszą się również liczyć z tym, że na początku raczej będą musieli się zadowolić nieodpłatnymi praktykami bądź niezbyt opłacalnym pieniężnie stażem. Z tego względu opłaca się już w trakcie studiów znaleźć firmę, w której znajdziemy okazję do zdobycia doświadczenia albo nawet zostania na dłużej.

Opłaca się także przemyśleć wspomniane powyżej szkolenia z obszaru hr. Dlaczego? Zaciekawione osoby mogą dzięki nim zgłębić zdobytą wiedzę i jeszcze dokładniej zaznajomić się z tematem. Szkolenia mogą trwać nawet około 60 godzin, lecz grupy są przeważnie niewielkie, dlatego przyswajanie omawianych zagadnień będzie przychodzić łatwo. Kursanci dowiedzą się m.in. jak przeprowadzić rekrutację, selekcję oraz w jaki sposób wyszukiwać nowych pracowników. Nie będą im także obce strategie motywacji i dyscyplinowania zatrudnionych. Poza teoretyczną wiedzą będą mogli skorzystać z praktycznych zadaniach, z kolei profesjonalna kadra szkoleniowców z chęcią udziela wielu wartościowych rad, które przydają się w czasie pracy.

Szkolenia takie polecane są zarówno dla ludzi nie mających doświadczenia jak i już wcześniej powiązanych z Human Resources. Zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego. Razem z kolejnymi zajęciami tematy przedstawiane na warsztatach robią się coraz bardziej szczegółowe i wymagają znaczniejszej uwagi zaciekawionych. Na końcu – zazwyczaj – każdy kursant dostaje stosowny dyplom dokumentujący ukończenie kursu. Zawsze trzeba rozszerzać swoją wiedzę i zdobywać kwalifikacje potrzebne podczas wykonywania pracy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.