Zapadła wreszcie decyzja o budowie drugiego lotniska dla Warszawy. Modliński port lotniczy ma odciążyć Okęcie. Jego oddanie ma zbiec się w czasie z Euro 2012, obyśmy tylko zdążyli na mistrzostwa.

Stołeczny port lotniczy po zamknięciu pseudo terminalu Etiuda nie radzi sobie z obsługiwaniem tanich przewoźników. Tanie linie lotnicze Wizzair czy Norwegian musiały przenieść swoje odloty do terminalu T1. Jednocześnie koszty operacyjne zwiększyły się, ponieważ opłata za korzystanie z T1 jest wyższa, niż w przypadku Etiudy. Oczywiście zmianę odczuje pasażer, ponieważ tanie bilety lotnicze nie będą już tak tanie. Uruchomienie drugiego lotniska ma na celu przede wszystkim przeniesienie tanich przewoźników z drogiego Okęcia.

Niewykluczone, że swoje zainteresowanie wyrażą tanie linie lotnicze Ryanair, które próbowały latać z Okęcia. Jednakże ich przygoda z Warszawą szybko się skończyła, zapewne dlatego, że bilety lotnicze nie były wcale tanie przez wysokie opłaty lotniskowe.

tanie linie lotnicze

Trudno określić ilu tanich przewoźników przeniesie się do Modlina. Patrząc na rynek lotniczy w Polsce można zauważyć tendencje do bardzo niewielkiego uruchamiania nowych tras. Bardzo często tanie linie lotnicze redukują liczbę obecnych połączeń. Tanie bilety lotnicze nie są już dostępne na trasie Bydgoszcz – Birmingham, poza tym Ryanair zawiesza połączenia Wrocław – Edynburg. Można również zauważyć, że skandynawskie tanie linie lotnicze Norwegian, również ograniczają swój rozkład lotów, głównie właśnie z Warszawy. Węgierski Wizzair nie ogłosił już dawno nowego kierunku z Okęcia. Wszystkie te sytuacje wprowadzają pewien niepokój, czy lotnisko w Modlinie odniesie sukces.

Bardzo możliwe, że nowy port lotniczy „zabierze” przeloty cargo, ponieważ rejsy towarowe na Okęciu są ograniczone ze względu na zakorkowane ulice dojazdowe do warszawskiego lotniska.

Tak więc trzymajmy kciuki za Modlin, może Ryanair otworzy tam bazę operacyjną.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.