Chęć zachowania czystości we wszystkich pomieszczeniach naszego domu czasem spędza nam sen z oczu. Sytuacja staje się szczególnie uciążliwa, kiedy mieszkamy w dużym mieście przy bardzo ruchliwej ulicy, gdzie każde otwarcie okna i wietrzenie mieszkania jest jednoznaczne z zaproszeniem centymetrowej warstwy kurzu i brudu na nasze meble i sprzęty. Statystyczny Polak sprząta całe mieszkanie raz w tygodniu. Dla większości z nas jest to przykry obowiązek, który doprowadza nas do frustracji i pozbawia sił witalnych. Dlatego warto pokazać kilka „sztuczek” z wykorzystaniem domowych sposobów, które zdecydowanie ułatwią rytuał cotygodniowego sprzątania.

Kiedy widzimy ogromną plamę na naszym dywanie, wykładzinie czy tapicerkach meblowych, mamy wrażenie, że pozbycie się jej jest czymś awykonalnym. Wręcz przeciwnie! Plamy po owocach łatwo można usunąć przy pomocy ciepłego mleka.  Na tłuste plamy śmiało można zastosować  płyn do mycia naczyń, natomiast zabrudzenia krwią należy przemyć bardzo zimną wodą z solą, a po jakimś czasie najzwyczajniej przeprać. W niektórych przypadkach czyszczenie na własną rękę nie przynosi nam zadowalających efektów. Taką uciążliwą czynnością może okazać  się czyszczenie wykładzin. Wrocław (czy też inne duże miasta) oferują bardzo szeroką gamę usługodawców, którzy w odpowiedni i profesjonalny sposób zajmą się tymi najtrudniejszymi do pozbycia się zabrudzeniami.

Jeśli chodzi o kuchnię, pokryty kamieniem czajnik w bardzo szybki i łatwy sposób można wyczyścić przy pomocy octu. Należy zalać czajnik octem na 1/3 jego pojemności, dolać wodę, następnie wszystko razem zagotować i pozostawić na kilka godzin. Jeśli chcemy, aby nasze sztućce ładnie się błyszczały, śmiało można przecierać je wspomnianym wyżej octem, solą kuchenną lub kwaskiem cytrynowym. Z pożółkłymi firankami świetnie poradzi sobie proszek do pieczenia, który wsypujemy bezpośrednio do prania. Bardzo skutecznie wybiela on tkaniny, które sprawiają wrażenie świeżo przyniesionych ze sklepu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika