Powiększanie ust – realna możliwość czy mrzonka? Oczywiście, że możliwość. Powiększanie ust jest jak najbardziej w naszym zasięgu, co więcej możemy wybierać spośród kilku rodzajów zabiegów i metod mniej lub bardziej naturalnych. Naturalne są oczywiście bezpieczniejsze, bo nie skutkują, bądź bardzo sporadycznie skutkują, przykrymi konsekwencjami (podrażnieniami, obrzękami itp.), jednak są krótkotrwałe, a nam zazwyczaj zależy na długotrwałym efekcie. A skoro tak, to do wyboru mamy fillery, implanty i bioimplanty.
I samo powiększanie ust i każdy z powiększaczy mają swoje zalety i wady.

Zabiegowe powiększanie ust

Fillery

Fillery mają jedną ogromną zaletę, efekty powiększania są odwracalne to znaczy, że w jakiś czas po zabiegu usta wracają do swojego normalnego stanu. Jest to jakąś gwarancją bezpieczeństwa (psychicznego), choć o jakieś szczególne zagrożenia w przypadku tego rodzaju zabiegu trudno byłoby wymienić. W charakterze fillerów (wypełniaczy) wykorzystywane są w tej chwili głównie preparaty z kwasu hialuronowego, który jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Po jakimś czasie preparat zostaje wchłonięty przez tkanki, proces ten odbywa się stopniowo i niemal niezauważalnie. Efekt powiększania ust utrzymuje się przez kilka miesięcy.
Zabieg, jakkolwiek jest zabiegiem medycznym, polega jedynie na wstrzyknięciu preparatu. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Jak wynika z badań i obserwacji, również samych pacjentek, najnowocześniejsze preparaty (Restylane, Perlane) nie mają właściwie żadnych skutków ubocznych. Jedynymi dolegliwościami występującymi po zabiegu powiększania ust fillerami jest obrzęk. Sporadycznie dochodziło do pojawienia się niewielkich stanów zapalnych.

Implanty syntetyczne

Powiększanie ust metodą implantacji praktycznie nie różni się od podobnych zabiegów wykonywanych w obrębie innych części ciała. W charakterze implantów wykorzystywane są głównie implanty syntetyczne (popularna marka Gore-Tex), choć zdarza się, że niektóre pacjentki gabinetów medycyny estetycznej decydują się na bio-implanty (pochodzące z żywych organizmów, lub pobrane z własnych tkanek).
Przy odpowiednim doświadczeniu lekarza zabieg przebiega bezproblemowo. Jego największą zaletą jest to, że implanty dają efekty w pełni trwałe i w pełni odwracalne, tj. implant w każdej chwili można usunąć. Wady takiego rozwiązania wynikają ze złego doboru implantów – zdarza się że implanty przemieszczają się w obrębie tkanek. Poza tym powodzenie zabiegu zależy też od reakcji organizmu pacjentki. Zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do sporej opuchlizny, w obrębie ust pojawiają się krwiaki, może też dojść do bliznowacenia tkanek. Część tych nieprzyjemnych efektów ubocznych można usunąć zabiegowo, jednak długi proces gojenia się ran wiąże się zawsze z dużym stresem.

Mikro-implanty

W rzeczywistości są implantami, ale nie mają jednorodnej struktury. Wstrzykuje się je w formie silikonowych preparatów, które wypełniają tkanki. Powiększanie ust tą metodą bywa dość ryzykowne z uwagi na to, że mikroimplanty z czasem przerastają tkankami i stają się praktycznie nieusuwalne. Można się ich pozbyć, jednak w czasie zabiegu wycinana jest też część tkanek. Powiększanie ust mikroimplantami grozi podobnymi powikłaniami jak tradycyjna implantacja.

Zabiegowe powiększanie ust – przeciwwskazania

Jakkolwiek na to nie patrzeć powiększanie ust wymienionymi wyżej metodami jest zabiegiem medycznym, ingerującym w nasz organizm, dlatego też nie zawsze możemy skorzystać z dobrodziejstw zabiegowego powiększania ust. Dyskwalifikujące są problemy z krzepliwością krwi, zaburzenia związane z funkcjonowaniem tkanki łącznej (skóry), oraz poważne, aktywne choroby.
Zabiegi są niedopuszczalne u osób cierpiących na opryszczkę jamy ustnej, choroby bakteryjne i owrzodzenia i wiele innych przeciwwskazań związanych z poszczególnymi metodami implantacji / powiększania ust. Przed zaplanowaniem zabiegu każdy odpowiedzialny lekarz przede wszystkim przeprowadzi szczegółowy wywiad chorobowy. Pominięcie wywiadu i ew. badań kontrolnych w razie jakichkolwiek wątpliwości jest niedopuszczalne.

Skoro wiemy już niemal wszystko o zabiegowym powiększaniu ust dodajmy jeszcze, że możliwe jest naturalne powiększanie ust przy pomocy kosmetyków. Sięgając po dobre kosmetyki mamy przede wszystkim zagwarantowane bezpieczeństwo – kosmetyk w każdej chwili można odstawić, a przy regularnym stosowaniu preparatów opartych na substancjach naturalnych powiększanie ust daje efekty zbliżone do tych uzyskiwanych przy pomocy wypełniaczy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.