nullWyjazdy do innych krajów za chlebem to już w Polsce żadna nowość, co więcej, jest to plaga naszych czasów. Mieszkanie i praca w Holandii, Anglii czy Irlandii to już standard w przypadku wielu Polaków. Przyczyny takich wyjazdów są raczej jasne – wyższe płace, lepszy standard życia, konieczność utrzymania rodziny, która często zostaje w Polsce. Okazuje się bowiem, że nie tylko młodzi ludzie opuszczają nasz kraj, robią to też starsi, często rodzice, którzy mają na utrzymaniu rodzinę.

W przypadku młodych ludzi sprawa jest jasna – chcą podbić świat. Marzy im się wielka kariera, zagraniczne wojaże, a przede wszystkim samodzielne życie, bez ciągłego marudzenia i doradzania, co powinni robić. Poza tym, często tłumaczą się tym, że w Polsce nie mają najmniejszych szans na rozwój zawodowy. Nie zawsze jest to prawda. W wielu branżach zapotrzebowanie na nowych pracowników jest ogromne. Niemniej jednak, praca za granicą jest szansą na wielką przygodę, a przy tym jest w pewnym sensie „prestiżowa”.

Starsi ludzie, którzy już założyli rodziny, raczej niechętnie opuszczają swoich bliskich. Niestety, czasem nie mają innego wyjścia, jeśli chcą im zapewnić godny byt i bezpieczną przyszłość. Wyjazdy takie, oprócz tego, że przynoszą korzyści finansowe, nie są przeważnie niczym pozytywnym, jeśli chodzi o dobro rodziny. Długa rozłąka osłabia więzi rodzinne i – nierzadko – przyczynia się do rozstań oraz rozwodów.

Decyzja o wyjeździe za granicę jest bardzo poważna, dlatego powinno się dokładnie przemyśleć wszelkie „za” i „przeciw”. Dwa razy zastanówmy się nad tym, czy większe pieniądze warte są wszystkich poświęceń, do których będziemy zmuszeni.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.