prezent ślubny

Co kupić młodym w prezencie ślubnym? Kolejny blender, żelazko a może suszarkę? Czy może praktyczniejsza jest gotówka w kopercie? Zdania są podzielone. Coraz częściej chodząc na śluby szukamy oryginalnych prezentów. Nie chcemy się powtarzać, gdyż bardzo często goście są ci sami.

Wracając do pytania dać w prezencie, by prezent był oryginalny i obdarowani byli zadowoleni? Jedni nie chcą podchodzić do tej kwestii w sposób banalny i nie wyobrażają  sobie dać po prostu koperty na ślub. Natomiast według innych pieniądze młodej parze przydadzą się najbardziej, gdyż na początku nowej drogi życia mają mnóstwo wydatków związanych m.in. z urządzaniem i umeblowaniem mieszkania i sami najlepiej będą wiedzieć, co im się przyda w nowym gniazdku.

Koperta jest wygodna zarówno dla gości jak i dla Młodej Pary. Goście nie muszą zastanawiać się nad wyszukanym prezentem, a Młodzi lepiej zagospodarują pieniądze niż inne podarki. Niebanalnym pomysłem a jednocześnie miłą pamiątką, może być zamiast owego żelazka czy odkurzacza zestaw porcelany lub kryształowych kieliszków. Taki prezent ślubny z pewnością przyda się nowożeńcom, a jednocześnie będzie przypominał im o dniu ślubu przez długi czas, gdy będą zasiadali do uroczystego obiadu przy pięknie nakrytym stole.

Inny oryginalny prezent ślubny to fotoksiążka. Myślę, że to prezent na tyle niebanalny, a przede wszystkim „na wieczną pamiątkę”. Możemy tam zamieścić zdjęcia młodej pary z czasów ich narzeczeństwa – te piękne, śmieszne, kolorowe, czarno-białe. Z pewnością młodzi zapamiętają taki podarek.

Lista życzeń ślubnych dobrym pomysłem

Modnym ostatnio sposobem rozwiązywania problemu związanego z zakupem oryginalnego prezentu na ślub jest robienie listy życzeń. Młoda para sporządza taką listę i przekazuje ją, np. za pośrednictwem Internetu swoim gościom i znajomym. Prezenty kupione przez gości są kolejno odznaczane na liście. Tym sposobem młoda para uniknie problemu kilku zestawów AGD.

Dodatkowy prezent ślubny – kwiaty i wino

Do prezentu dla pary młodej, goście często kupują kwiaty lub wino. Czy jest to niezbędne? Czy młodzi obrażą się jak nie dostaną kwiatów na ślub? Przecież oni i tak nie będą pamiętać od kogo dostali jakie kwiaty. Wiele osób uważa, że kupowanie kwiatów jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Najpierw dużo zamieszania z nimi, wstawianie do wazonów, a na koniec kwiaty zwiędną na drugi lub trzeci dzień. Z drugiej strony myślimy sobie, że tak dużej ilości kwiatów już w życiu nie dostaniemy, a bardzo je lubimy. Niestety po ślubie okazuje się, że wcale się z nich nie cieszymy. Nawet nie dostajemy ich do rąk, bo zaraz są przekazywane świadkowej lub świadkowi. A potem, po weselu stanowią tylko kłopot. Nie ma gdzie ich położyć. W pomieszczeniu nie bardzo, bo zapach jest tak intensywny, że nie można spać. Można je tylko wynieść na balkon. I tyle mamy z nich radości. Dużo praktyczniejsze jest wino, cena podobna jak bukiet kwiatów, jednak ten dodatkowy prezent jest dużo praktyczniejszy. Tym bardziej dla konesera wina. Popularnym dodatkiem do prezentu stały się ostatnio również kupony toto-lotka oraz prezenty w postaci pluszaków lub zestawów pielęgnacyjnych dla dzieci, które zostaną później przeznaczone dla domu dziecka.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.