Wysyłamy za granicę coraz więcej części samochodowych, opon, a także kompletnych. Niestety, gorzej prezentuje się zbyt krajowy. Za to rozszerzamy kanały dystrybucji międzynarodowej, między innymi dzięki współczesnym technologiom internetowym.

Kluczem do skutecznej sprzedaży towarów na rynku międzynarodowym jest między innymi anglojęzyczna wersja strony internetowej, profesjonalnie promowana w sieci, która wszak nie zna żadnych ograniczeń geograficznych. Współczesny klient jest również w znacznie lepszej sytuacji niż kilkanaście lat temu. Może kupować np. części uniwersalne, a także zamienniki pierwowzorów, zamiast wydawać krocie na produkty z firmowych sklepów. Jednak słaby popyt na nowe auta w Polsce wynika w dużej mierze z niekorzystnych przepisów podatkowych, odstraszających przedsiębiorców od zakupu samochodów osobowych prosto z salonu. Nieco lepiej wygląda sytuacja w segmencie aut dostawczych, ale warto pamiętać że dla wielu ludzi biznesu niezbędnym narzędziem pracy jest samochód osobowy.

O ile nie należymy do potentatów w produkcji pojazdów, to Polska zalicza się jednak do europejskiej czołówki jako podwykonawca podzespołów i części. Niemal wszystkie auta jeżdżące na Starym Kontynencie, mieszczą w sobie jakiś element wyprodukowany nad Wisłą. Dobrze przygotowujemy komponenty, mamy niezłych inżynierów, ale brakuje kapitału, dzięki któremu byłaby szansę na odbudowę rodzimego rynku motoryzacyjnego i stworzenie własnej marki. Nakłady w innowacyjne rozwiązania jednak w ogromnej większości to inwestycja z wysoką stopą zwrotu.

Tutaj znajdziesz stronę jednego z krajowych dystrybutorów, oferujących między innymi części zamienne do samochodów dostawczych. Sprawdź na jakie rynki trafiają podzespoły produkowane w Polsce.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika