Sporo biznesmenów, którzy czerpią niemałe przychody, decyduje się na leasing samochodowy. Nie zawsze wydaje się to jednakże takie  bezproblemowe, jak się wydaje, albowiem koszta wynajmu lub rat leasingu operacyjnego takiego auta, nie wspominać już o  wszelkich kosztach jego używania są ograniczone.

Leasing samochodowyLeasing samochodowy zwrócony jest dla przedsiębiorstw i osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się na zasadach ogólnych jak i również  dla płatników VAT; dla tych, jacy pragną rozliczyć koszty szybciej aniżeli wg amortyzacji. Nie tyczy to wszak osób prowadzących działalność, a rozliczających się ryczałtem albo na tak zwaną kartę. Wielu ludzi wybiera leasing operacyjny. W tej formie leasingu, leasingobiorca do kosztów wypracowania dochodów jest wstanie zaliczyć opłatę początkowa, polisę ubezpieczeniowa oraz raty leasingowe. Na dodatek możemy do kosztów uzyskania przychodów wliczyć także koszta połączone z używaniem auta oraz VAT, jaki nie może być wyższy niż sześć tyś. zł. Leasing samochodowy staje się bardzo popularny na skutek tego, że ma wiele wartościowych korzyści, wśród jakich zaliczyć zdołamy między innymi spłatę rat z obecnych dochodów a nie opodatkowanych zysków, małą wpłatę leasingobiorcy, brak angażowania swych środków, czy też zabezpieczenie oparte na wekslu in blanco. Na domiar tego, leasing samochodowy w wielu przypadkach zapewnia nam możliwość kredytowania nowych oraz używanych aut oraz spłatę rat z bieżących przychodów a nie opodatkowanych zysków. Powinno się w takim razie zainteresować się tematem leasingu samochodowego i cieszyć się autem firmowym bez angażowania własnych środków pieniężnych, jakie możemy za to przeznaczyć na postęp firmy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika