Kiedy nadchodzi cieplejszy sezon odświeżamy pamięć o naszym ogródku. Sadzimy nowe byliny, przycinamy gałęzie, nie zapominamy również o trwaniku. Pielęgnacja to dość pracochłonne zajęcie, wymagajace kilku dość drogich narzędzi. Które narzędzia ogrodnicze będą nam potrzebne?

Na wiosnę przydadzą się narzędzia do wyrywania suchej trawy i rozluźnienia gleby w celu napowietrzenia, czyli aerator. Te zabiegi utrzymaniowe robi się w marcu, a później trawnik nawozi się. Kiedy trawa podrośnie trzeba ją systematycznie kosić. Jak chodzi o koszenie trawy, to możemy stosować kosiarki spalinowe. Kosiarki elektryczne są wygodniejsze, ale są słabsze, z kolei kosiarki spalinowe mają dużą wydajność, koszenie trawy jest szybsze, przewód nie pałęta się pod kosiarką. W miejscach trudno dostępnych, przy murkach konieczne będą podkaszarki spalinowe, przydatne narzędzie do wycinania trawy obok innych roślin.

Gdy mamy dużo zielska to narzędziem niezwykle wydajnym są kosy spalinowe. Bardzo często widujemy je w trakcie koszenia trawników przy ulicy, ale w dużych ogrodach przydomowych są niezwykle funkcjnalne, wręcz niezastąpione. Kosiarki mają zazwyczaj kosz na ściętą trawę, której nie ma potrzeby grabić. Jeśli stosujemy podkaszarki lub kosy spalinowej, ściętą trawę powinniśmy usunąć, żeby nie zeschła się na trawniku. Ścinanie trawy musimy wykonywać co trzy tygodnie, przy słonecznej pogodzie i dobrej wilgotności nawet częściej, podczas suszy rzadziej, a wtedy trawnik będzie wspaniały.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika