Dlaczego Szwajcarzy są tak punktualni? Odpowiedź jest logiczna – mają dobre zegarki, które wskazują czas dokładnie, jak żadne inne. Malutkie mechanizmy wykończone co do jednej setnej milimetra. Szwajcarskie marki produkujące czasomierze mają się więc czym pochwalić – wszak wywodzą się z kraju pełnego zegarmistrzowskich tradycji.

To długa historia…

Szwajcarskie zegarki Tissot cieszą się niezwykłą popularnością i prestiżem wśród wszystkich marek, także ze względu na długoletnią tradycję. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Charles Emile Tissot w 1853 roku w mieście Le Locle, które zostało odznaczone przez UNESCO za duży wkład w rozwój światowego i szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Wysokiej jakości zegarki sprzedawano w Stanach Zjednoczonych i Imperium Rosyjskim. Firma otrzymała nawet order od cara Mikołaja II Romanowa za wyprodukowanie najlepszego zegarka kieszonkowego dla rosyjskiej armii. Tissot rozwijał się przez lata, aż w 1930 został wykupiony przez największy światowy koncern zajmujący się produkcją zegarków – Swatch Group.

Zegarek symbolem luksusu

Tissot specjalizuje się w produkcji zegarków tradycyjnych, mechanicznych, automatycznych i kwarcowych. W ofercie firmy znaleźć można zegarki eleganckie, o klasycznych fasonach, pasujące do każdego stroju. Bardziej fantazyjne czasomierze wykonane zostały z drogocennych materiałów, które stanowią ekskluzywną ozdobę dla damskiego stroju. Warto zwrócić uwagę także na zegarki kieszonkowe, które nawiązują do mody XIX-wiecznej i przeżywają obecnie swoją drugą młodość.

Na uwagę zasługuje w zasadzie cała kolekcja Art Nouveau. Stylizowane na starodawne, czasomierze posiadają nawet mechanizm, który należy regularnie nakręcać. Ręcznie naładowany, działa przez 48 godzin.

Tissot wedle potrzeb

Zegarki Tissot idą z duchem czasu, stając się przyjazne wielbicielom nowych trendów. Producenci otworzyli się również na potrzeby sportowców. W końcu w wielu dyscyplinach mierzenie czasu jest kluczowym elementem. Wiele linii zegarków Tissot zaprojektowanych zostało specjalnie dla zawodników. Niezwykle czułe ekrany dotykowe pozwalają na perfekcyjne odmierzanie czasu i mobilizują do bicia rekordów. Firma wspiera wydarzenia sportowe takie jak Azjatyckie Igrzyska Olimpijskie, Moto GP czy Mistrzostwa Świata w szermierce, hokeju i kolarstwie. Zegarki sportowych linii reklamował m.in. wybitny polski koszykarz, Marcin Gortat.

Marka Tissot wypuściła na rynek także kolekcję zegarków dla niewidomych i słabo widzących. Tissot Touch to przede wszystkim duże ekrany z czytelnymi informacjami na temat czasu. Na wyświetlaczu nie ma niepotrzebnych elementów, które mogą rozpraszać wzrok osób niedowidzących. Zegarki te, za pomocą dyskretnych sygnałów i wibracji przekazują użytkownikowi informacje na temat godziny.

Chodzi jak w szwajcarskim zegarku…

czasomierze

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.