Dzisiaj mówi się coraz więcej o zdrowiu psychicznym. O tym jak bardzo powiązane jest ze zdrowiem fizycznym i o tym, że zaniedbując jedno, zaniedbujemy także to drugie. Jest to sprawa oczywista. Nastąpił jednak ogromny wysyp psychoterapeutów i wszelkiej maści specjalistów, którzy mają nam pomóc. Mówi się, że jeśli masz problem to już tylko psycholog jest w stanie nam pomóc.

Swego czasu korzystałem z usług wielu psychoterapeutów. Za każdym razem efekt był ten sam. Rozmowa była miła i dawałą ulgę, ale było to tymczasowe. Potem problemy wracały. Sama rozmowa daje efekt ulgi, jest swoistą spowiedzią. Tylko czemu mamy płacić za to ciężkie pieniądze. Dla mnie cała psychoterapia to jeden wielki biznes. Naprawdę rzadko zdarzają się ludzie, którzy poza zwykła rozmową potrafią pobudzić nas do działania, sprawić że uwierzymy w psychoterapie i w swoje siły. To jest tak naprawdę najważniejsze. Uwierzyć w siebie, w swoje wewnętrzne siły i poradzić sobie z problemem osobiście.

Znalazło to odzwierciedlenie u mnie. Wyszedłem z ciężkiej nerwicy dzięki odpowiedniemu nastawieniu, sile która narastała we mnie, tylko dlatego że byłem już zupełnie bezsilny. A co z psychoterapia? No cóż, była tylko i wyłącznie początkiem mojej przemiany – bo zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę tylko sam mogę wygrać tą walkę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.