ksiazkaInternet jest miejscem gdzie każdy z nas ma możliwość wyrażenia i opublikowania poglądów na temat spraw lub zdarzeń, które go interesują. Ilość komentarzy i opinii publikowanych na popularnych portalach jest tego najlepszym przykładem. Można też założyć własną stronę internetową lub bloga. Mamy wtedy pełną kontrolę nad tym co piszemy, nie ograniczają nas moderatorzy czy administratorzy. Publikacja na własnej stronie czy blogu wiąże się jednak, na początku, z trudnością dotarcia do odbiorców. Nasza strona ginie w światowej sieci internetowej (ang. World Web Wide) a co za tym idzie treści, które chcemy przekazać innym. Istnieje kilka możliwych sposobów, żeby dotrzeć ze stroną i treściami na niej umieszczonymi do interesujących nas odbiorców.

Poczta pantoflowa

Najprostszym i jednocześnie wymagającym najmiej pracy jest podzielenie się ze znajomymi tym co zrobiliśmy. Ci z kolei powiedzą o tym swoim znajomym i „pocztą pantoflową” zacznie rozprzestrzeniać się informacja o naszej stronie. Warunkiem koniecznym jest publikowanie informacji, które zainteresują naszych czytelników. Możemy np. zebrać opinię od znajomych co im się podoba na stronie a co zmieniliby.

Pozycjonowanie strony

Kolejnym sposobem, który będzie od nas wymagał sporego nakładu pracy a czasem i pieniędzy jest pozycjonowanie stron. Możemy umieścić informacje o naszej stronie w wyszukiwarkach i podjąc działania, które mają na celu uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Sposób jest o tyle interesujący, że wysokie miejsce w wyszukiwarce zapewnia stronie dużą liczbę odwiedzin.

Publikacja artykułów

Interesującą formą, która jednocześnie umożliwia przekazanie informacji internautom oraz promuje stronę w wyszukiwarce jest publikowanie artykułów tematycznych. W sieci można znaleźć sporą liczbę serwisów gdzie można umieścić taką publikację. Na niektórych z nich można również umieścić w treści publikacji linka do naszej strony. Takie działanie promuje stronę w wynikach wyszukiwania i jednocześnie pozwala na odwiedzenie strony autora artykułu.

Artykuły do przedruku
Na takich serwisach istnieje najczęściej możliwość pobrania takiego artykułu i umieszczenia go na innej stronie internetowej. Warunkiem jest zachowanie tekstu w oryginalnej postaci wraz z aktywnymi linkami zamieszczonymi w treści. W przypadku kiedy napiszemy artykuł, który zainteresuje inne osoby mogą go umieścić na swojej stronie, co dodatkowo promuje nas jako autorów a dzięki aktywnym linkom również naszą stronę.

Warto pisać na dobej jakości serwisach. Umieszczanie artykułów na stronach spamerskich lub z tzn. „złej okolicy” nie spowoduje wzrostu czytelników a może też zaszkodzić stronie poprzez linkowanie z takich domen. Istnieje pewne ryzyko, że ktoś pobierze nasz artykuł i umieści go na takim serwisie, ale na takie działania wyrażamy zgodę i musimy je niestety zaakceptować.

Podsumowanie
Internet jest doskonałym miejscem gdzie możemy publikować nasze poglądy i dzielić się informacjami z innym internautami. Dobrym pomysłem jest założenie własnej strony internetowej lub bloga, nie gwarantuje to jednak, że ktoś będzie odwiedzał naszą stronę. Potrzebna jest jeszcze jej promocja, możemy ją rozreklamować wśród znajomych, rozpocząć pozycjonowanie lub publikować artykuły na innych serwisach.

Ten ostatni sposób jest o tyle interesujący, że promuje równocześnie publikowane przez nas treści, czyli nas jako autorów a dzięki umieszczeniu linka również naszą stronę internetową.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.