Rozwój fizyczny dzieci w każdym wieku, zdaje się przyświecać idei nowego rządowego programu „Radosna szkoła – kraina sprawności i zdrowia”. Realizuje go między innymi miasto Łódź. Plac zabaw dla dzieciProgram „Radosna szkoła” to dość niedawno wprowadzone w życie rozwiązanie, mające na względzie głównie ułatwienie przebywania w szkole dzieci najmłodszych. Program polega na budowie placów zabaw przy szkołach podstawowych. Jednakże place zabaw dla dzieci w Łodzi – powstające w ramach tejże inicjatywy – uwzględniają nie tylko potrzeby przedszkolaków, które już niedługo rozpoczną swoją „pierwszą przygodę ze szkołą”. Najczęściej są one tworzone dla dwóch grup wiekowych – dla dzieci w wieku 3-6 lat i dla dzieci w wieku 6-12 rok życia.

Nowe łódzkie place zabaw, powstały już między innymi przy SP nr174 i SP nr7. W trakcie wykończenia są również place zabaw przy szkołach: nr152 i nr12.

Te szkolne place zabaw, nie różnią się niczym od tych, które widujemy na swoich osiedlach. Znajdują się na nich takie standardowe urządzenia jak: zjeżdżalnie, huśtawki i drabinki do wspinania. Dodatkowym wyposażeniem są także oryginalne piaskownice. Jedna z nich – w kształcie spirali – znajduje się w Parku na Młynku. Tamtejszy plac zabaw, również powstał w ramach omawianego programu. Jego tematyka to „Morskie podróże”.

W ramach programu „Radosna szkoła”, ma powstać w Łodzi łącznie 11 małych i 25 dużych placów zabaw. Przewidywany czas zakończenia realizacji tej inwestycji to rok 2014.

Rodzice małych uczniów dość ochoczo i ze sporym entuzjazmem przyjmują tą inwestycję. Wiedzą bowiem, że rozwój fizyczny ich pociech, w czasach zdominowanych przez siedzący tryb życia (komputer, Internet, telewizor) to podstawa. Doskonale więc się dzieje, że szkoły wzięły sobie ten problem do serca.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.