nullRak jest jedną z najczęściej spotykanych, tak poważnych chorób w naszym społeczeństwie. Co więcej, jest on niestety jedną z najczęstszych przyczyn śmierci, jak chodzi o choroby. Nietrudno się domyślić, dlaczego jest on aż tak groźny – stwierdzono, że rak przekazywany jest genetycznie, dlatego często atakuje niespodziewanie i nie da się go uniknąć. Ponadto, leczenie raka jest bardzo ciężkie, a czasem nie przynosi żadnych rezultatów. Niezwykle groźne bywają również przerzuty raka, nowotwór pociąga za sobą także masę innych nieprzyjemnych schorzeń oraz dolegliwości, doprowadzając do wyniszczenia całego organizmu chorego.

Oprócz konwencjonalnych metod leczenia raka, czyli zabiegów chirurgicznych, radioterapii, chemioterapii oraz leczenia hormonalnego, chorzy często decydują się na dodatkowe terapie. Niektóre z nich opierają się na zasadach medycyny niekonwencjonalnej, oznacza to leczenie naturalnymi środkami oraz specyficzne ćwiczenia, zarówno fizyczne, jak i umysłowe, mające wzmocnić układ odpornościowy oraz doprowadzić do kompletnej remisji choroby, czyli zniknięcia raka. Niektórzy decydują się też na uczestniczenie w terapii psychologicznej, która ma pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia, wiary w siebie i w powrót do zdrowia, co może dodać siły do walki z chorobą.

Okazuje się jednak, że rakowi można zapobiegać i nawet jeśli jesteśmy obciążeni genetycznie tą chorobą, możemy zmniejszyć szansę na to, że nas zaatakuje. Warto dowiedzieć się, jaki rodzaj nowotworu najczęściej pojawiał się w naszej rodzinie i w tym kierunku działać w ten sposób, by nasz organizm stał się na tę chorobę mniej podatny. Chodzi tu o ograniczenie substancji rakotwórczych, z którymi spotykamy się na co dzień, a więc dymu papierosowego, cholesterolu czy innych substancji pokarmowych lub chemicznych, które mogą zwiększyć naszą podatność na zachorowanie na raka.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.