Internet to największe centrum informacji jakie kiedykolwiek mógł sobie wyobrazić człowiek. Dzięki jego możliwościach w prosty sposób możemy dowiedzieć się wszelakich frapujących nas informacji. Jak to ktoś kiedyś świetnie określił „wujek Google odpowie na wszystkie pytania”. Wyszukiwarki internetowe to także centrum reklamy.

Dlaczego tak się dzieje? Żeby zaistnieć w internecie Twoja strona powinna być przynajmniej w Top 10 wyszukiwarki Google. Czego tak powinno być wyjaśniają badania grupy Laura A. Granka, Thorsten Joachims and Geri Cay z Cornell University. Odczytujemy z nich, że pierwsze 5 linków w wynikach wyszukiwania w Google, zbiera 88% wszystkich kliknięć. Na 11 pozycje klika tylko niecały 1% ludzi. Tak ważne jest, aby Twoja strona pojawiała się w pierwszej dziesiątce wyników. Nawet patrząc na swoje zachowanie, gdy czegoś szukasz w internecie poszukiwania kończą się na pierwszej stronie i najczęściej tam znajdujemy potrzebne nam informacje.

Reklama w internecie to doskonały sposób na pozyskiwanie klientów. Odpowiednim sposobem aby znaleźć się na wysokiej pozycji jest pozycjonowanie. Czynniki wpływające na pozycje strony: Optymalizacja czyli zmiany kodu strony, które wpłyną pozytywnie na pozycje strony internetowej. Linkowanie czyli umieszczanie na innych stronach internetowych linku do strony pozycjonowanej. Jest to główny element wpływający na pozycje. Warto się tym zainteresować, gdyż jest to najbardziej efektowna reklama a zarazem nie droga.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika