Świat biznesu staje się z każdą chwilą coraz bardziej globalny. Fakt ten daje niesamowicie duże możliwości na odniesienie sukcesu w biznesie, jednakże też czyni transakcje biznesowe trudnymi ze względu na skomplikowane przepisy prawa podatkowego.

Jednakże z pomocą przychodzi zawód zaufania publicznego jakim jest doradca podatkowy.

Zawód doradcy podatkowego został powołany ustawą o doradztwie podatkowym z 5 lipca 1996 r. w chwili obecnej uprawnienia doradcy posiada ok. 8 tys. ludzi w Polsce. Dlaczego tak mało? Zawód ten jest niezwykle trudno uzyskać.

Aby móc posługiwać się tytułem doradcy podatkowego trzeba bowiem zdać z wynikiem pozytywnym trudny i wymagający dwu etapowy egzamin. Na egzaminie tym obowiązuje znajomość wszystkich przepisów podatkowych (kilka tysięcy stron formatu A4) oraz prawa administracyjnego, prawa celnego, prawa konstytucyjnego przepisów karnych-skarbowych.

Innymi słowy, niezbędnym warunkiem wykonywania zawodu doradcy podatkowego jest posiadanie wysokich kwalifikacji:

  • wyższego wykształcenia, stosownej i specjalistycznej wiedzy
  • doświadczenia z zakresu prawa finansowego i doradztwa.

Należy pamiętać, że ustawa o doradztwie podatkowym nakazuje doradcom podatkowym stale podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach, seminariach i szkoleniach.

Co więcej doradca podatkowy musi odznaczać się nieskazitelnym charakterem oraz dawać rękojmię prawidłowego wykonywania zawodu.

Dzięki tym wymaganiom doradca podatkowy jest gwarantem, że transakcje przeprowadzane przez podmioty gospodarcze są zabezpieczone od strony prawa podatkowego.

Korzystając z usług doradcy podatkowego, możesz być pewny, że podatek VAT, CIT, PIT, sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi nie będą ograniczały Ciebie i Twojego biznesu. Doradca podatkowy bowiem, jest człowiekiem, który zadba o Twój spokój podczas kontroli podatkowych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.