Ostatnimi czasy przeważa moda na ekologiczne życie. Coraz częściej myślimy o środowisku. Zatem tak chodliwe są meble z ekoskóry. Jakie one są? Jak się okazuje, powierzchownością nie odróżniają się specjalnie od mebli ze skóry prawdziwej. Ale są dużo tańsze, równie wytrzymałe a także – a to dla części osób jest główną zaletą – w celu ich produkcji nie zabija się zwierząt. Także pośród producentów foteli kosmetycznych jest trend wprowadzania na rynek rzeczy właśnie z tej udawanej skóry wyprodukowanych.

Fotel kosmetyczny to inwestycja na sporo czasu z 2 względów. Primo jest dosyć drogi, zatem właściciele salonów kosmetycznych chcą je wymieniać nie za często. Po drugie dobry fotel jest wytrzymały i nie niszczy się za łatwo. Lecz żeby rzeczony mebel długo nam służył powinniśmy o niego odpowiednio dbać. Zatem jak dbać o sztuczną skórę? Zanim to objaśnimy, zaznaczmy, iż materiał tego rodzaju bardzo prosto się sprząta, zatem kosmetyczka nie straci na to za dużo czasu.

Ekoskóra, tak samo jak skóra naturalna, ma warstwę ochronną, niemniej jednak stosowanie niewłaściwych środków do czyszczenia może przynieść zmiany kolorystyczne na jej powierzchni. Sztuczna skóra, więc też fotel kosmetyczny, odbarwi się w styczności z dezodorantami, kremami, środkami chemicznymi na podstawie nafty jak i alkoholu, a także w styczności z rozpuszczalnikami i amoniakiem. Czy często musimy tą ekoskórę czyścić?

W zależności od częstotliwości użytkowania. Jednak świeżo powstałe plamy, na przykład zrobione pomadką, długopisem bądź farbą drukarską, musimy usuwać niezwłocznie po ich dostrzeżeniu przy pomocy czystej, suchej szmatki bądź chusteczki higienicznej. Tego rodzaju zabrudzenia usunąć można posługując się rozcieńczonym spirytusem. Poza tym jednym wyjątkiem fotel kosmetyczny zrobiony ze skóry ekologicznej powinniśmy czyścić tylko i wyłącznie szarym mydłem (naturalnym bez detergentów) plus letnią wodą.

Wszystkie meble wykonane z ekoskóry nie można czyścić żadnymi pastami, woskiem, sprayem, silnymi detergentami, rozpuszczalnikami bądź jakimikolwiek środkami czyszczącymi, jakie posiadają rozpuszczalnik. Podczas czyszczenia musimy korzystać z miękkiego materiału.

Ekoskóra musi być utrzymana w czystości, nie możemy dopuszczać do jej zbytniego pobrudzenia, dlatego na rynku branży kosmetycznej można zakupić etui na fotel. Jest on miły w dotyku i ładnie wygląda, a przede wszystkim w razie zabrudzeń możemy go zdjąć i bez obaw wrzucić do pralki. Przeto opłaca się, obok fotela zainwestować w środki, które uchronią go przed zniszczeniami i zabrudzeniami.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.