spożywcze sklepy internetowePrzeciętna rodzina Kowalskich poświęca na zakupy nawet 200 godzin rocznie. Większość czasu spędza jednak nie na samych zakupach, ale na dojazdach do sklepów i staniu w kolejkach. Długie, tradycyjne zakupy mogą być przyjemnością, jeśli pani Kowalska kupuje buty czy odzież, a pan Kowalski sprzęty i artykuły hobbystyczne. Oboje nie lubią jednak tracić czasu na zakupy artykułów spożywczych… Ratunku szukają w sieci.

Spożywcze sklepy internetowe są coraz popularniejsze, ponieważ zakupy w nich to najlepszy sposób na zaoszczędzenie czasu. Internet jeszcze do niedawna kojarzony jako miejsce zakupu książek, płyt czy farmaceutyków, coraz częściej służy obecnie do nabywania żywności. Jednak przed dokonaniem zakupu warto poświęcić kilka chwil i wybrać e-sklep z produktami, dostosowanymi do twoich wymagań. Poniżej przedstawiamy kilka porad jak dobrze wybrać:

  1. Ceny i artykuły

    Warto skorzystać z porównywarek cen, aby znaleźć dany artykuł taniej. Sklepy internetowe oferują bogaty asortyment, ale różnica w cenie może być duża. Ważne, aby cena towaru w e-sklepie była wskazana wraz ze wszystkimi jej składnikami, a klient miał dostęp do pełnego opisu produktu. Zdjęcia produktu oraz ich dostępność powinny odpowiadać rzeczywistości.

  2. Zasięg terytorialny

    Sklep ma obowiązek poinformować klienta o swoich danych teleadresowych i zasięgu świadczonych usług. Przy zakupie na odległość klient ma prawo do pełnej i napisanej przystępnym językiem informacji o oferowanych towarach i usługach.

  3. Opłata za przesyłkę

    Sklep ma obowiązek klarownie informować o kosztach przesyłki, terminie i sposobie dostawy.

  4. Płatność przy odbiorze

    Jest to wciąż najczęstsza forma płatności w sklepach internetowych. Pomimo większych kosztów klienci wolą płacić w ten sposób, niż wysyłać sprzedawcy pieniądze „w ciemno”. Wynika to jeszcze z małego zaufania do e-sklepów.

  5. Śledzenie przesyłki

    W przypadku skorzystania z wysyłki realizowanej za pośrednictwem firmy kurierskiej, można szybko sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się nasza paczka i jaki jest przewidywany czas jej dotarcia do miejsca przeznaczenia.

  6. Rozwiewaj wątpliwości

    Jeżeli tylko takowe się pojawią, można skorzystać z pomocy serwisów oceniających

    e-sklepy czy sprawdzić wypowiedzi użytkowników na forum dyskusyjnym w temacie: zakupy online.

  7. Wygody w sklepie

    – łatwość robienia zakupów

    – bogata oferta

    – oszczędność czasu i pieniędzy

    – szybka dostawa prosto do domu

    – kilka opcji płatności

To oczywiście absolutne podstawy jakie powinny spełniać wygodne i funkcjonalne sklepy internetowe. Jak nie trudno jednak zauważyć wiele z nich (nawet tych nowo-otwartych) nie spełnia powyższych standardów. Warto mieć je na uwadze wdrażając nowy sklep lub dokonując rozbudowy starego.

Spożywcze sklepy internetowe to wciąż sklepy przyszłości, jednak stale obserwowany jest wpływ e-commerce na formy sprzedaży, co powoduje powstawanie coraz wiekszej ilości podobnych inicjatyw. Nie oznacza to oczywiście zmierzchu tradycyjnych form handlu, ale zwykło się już mówić, że tego czego nie ma w internecie, nie istnieje. I jest w tym trochę prawdy… Bo zarówno sprzedawcy, jak i kupujący poszukujący jakiejkolwiek informacji, pierwsze swoje kroki kierują do internetu.

O autorze

Od 1999 mam związek ze światem internetu oraz tworzenia i promowania stron internetowych. Po pracy zajmuje się pisaniem i publikowaniem poradników dotyczących szeroko rozumianego SEO, e-commerce itp.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika