nogiDepilacja stała się estetycznym wymogiem naszych czasów, choć faktem jest, że ma też zalety higieniczne, w strategicznych rejonach ciała na zbędnym owłosieniu gromadzą się zanieczyszczenia, a włosy utrudniają ich usuwanie. Nie traktujmy więc depilacji jedynie jako wymysłu kosmetycznego i konieczności wymuszonej modą. To jeden ze sposobów na utrzymanie higieny, również w miejscach intymnych.

Depilacja cukrowa i brazylijska – definicje

Depilacja cukrowa polega na przeprowadzeniu zabiegu depilacji przy pomocy specjalnie przygotowanej masy, której składnikiem jest cukier doprowadzony do postaci zbliżonej do karmelu. Depilację taką można z powodzeniem wykonać samemu, masa wzbogacana jest cytryną, a wszystkie składniki przydają się nie tylko w depilacji, ale i doskonale oddziałują na kondycję skóry.

Depilacja brazylijska z kolei wyznacza nie tyle metodę przeprowadzenia depilacji ile części ciała, na których ją przeprowadzamy: w depilacji brazylijskiej usuwane jest owłosienie w okolicach intymnych. Skórę w całości pozbawia się owłosienia, czasami zostawiając jedynie wąski pasek włosków. Innymi słowy depilacja brazylijska jest specyficznym rodzajem depilacji, skupionym na intymnych częściach ciała, polegającym na całkowitym usunięciu owłosienia.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika