Mówi się, żeoczy oczy są zwierciadłem duszy, można w nich zobaczyć wszystko, a jeżeli ktoś się na tym zna, z oczu może czytać o danym człowieku jak z książki. Oczy są czymś niezwykłym i pięknym. Zielone, niebieskie, brązowe, czarne piwne i szare wszystkie piękne i wyjątkowe.

O oczy należy dbać szczególnie, gdyż zdrowe i zadbane będą służyć człowiekowi przez całe jego życie. Jest wiele chorób jakim ulegają oczy, niektóre z nich do wady wrodzone, ale są także te, które zostały nabyte podczas wypadku czy przemęczania oczu, są również takie, którym oczy ulegają ze względu na sędziwy wiek. Do najczęstszych jak i najbardziej znanych należą: jaskra, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, zaćma, zapalenie spojówek, zespół suchego oka, alergiczne choroby narządu wzroku. Zatem jak należy dbać o oczy w każdym wieku, aby nie ulegać chorobom, które zaburzają widzenia? Sposób jest dużo i nie są one trudne do wykonania.

Jednym z najpowszechniejszych i najbardziej znanych sposobów jest bycie pod stała opieką specjalisty, jakim jest okulista, ale są także inne sposoby. Jest to kilka prostych reguł, których przestrzeganie zapewni cieszenie się sokolim wzrokiem przez długi czas. Podczas pracy przed komputerem, odległość oczu od monitora powinna wynosić 40-50 centymetrów. Za komputerem powinno palić się światło, gdyż głęboka ciemność zmusza oczy do nadmiernego wytężania wzroku. Jeżeli chodzi o czytanie, lepiej wykonywać to w pozycji siedzącej, gdyż podczas leżenia napięte są mięśnie gałki ocznej, co zdecydowanie męczy wzrok.

Po ciężkiej pracy, gdy oczy są zmęczone należy przemyć je letnią wodą, zrobić okład z rumianku bądź zaaplikować krople. Dobrze jest także „odprężać” wzrok czyli podczas nieustannego czytania, robić przerwy co 1 minut i patrzeć w dal na odległość 200 – 300 metrów. Zbawienny wpływ na oczy ma także kolor zielony, który ukoi bolące czy swędzące oczy. O oczy warto dbać, gdyż to właśnie przez nie możemy podziwiać piękno otaczającego nas świata. Wystarczy zamknąć je na moment i przejść kilka kroków, aby przekonać się jak ciężko jest poruszać się, w momencie, gdy zawodzi nas wzrok.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.