Gitara akustyczna (może w Twoim przypadku jest to gitara klasyczna to pokazane zasady także dla Ciebie będą przydatne) stała się wreszcie Twoją własnością, okazuje sie, że ku Twojemu zdziwieniu bez wysiłku na ćwiczenia nie jesteś w stanie na niej grać?

Okazuje się, że samo zakupienie gitary z automatu wszystkiego nie załatwia – trzeba nauczyć się jak na niej skutecznie praktykować, żeby widzieć prawie natychmiastowe rezultaty. O tym dokładnie będzie w tym zwięzłym artykule.

Cel – po „kiego grzyba” potrzebna Ci gitara akustyczna / klasyczna

Pierwszym etapem jest zdzefinowanie jak i co zamierzasz grać – tzn. czy planujesz grać popularne piosenki na imprezie czy solówki metalowe.

Jak Twój wybór to gitara akustyczna to na pewno bardziej składaniasz się póki co ku graniu chwytów. Nie mniej jednak potrzebujemy na początku ustalić co i jak chcemy grać.

Droga

Gdy już określimy gdzie chcemy dojść to musimy wybrać optymalną drogę. Jeśli pragniesz na akustyku grać chwyty to będziesz w inny sposób ćwiczyć niż jeślibyś zamierza grać „enter sandman” na elektryku.

W tym miejscu potrzebne będą Ci szkółki gitarowe czy nauczyciel – używając wspomnianej analogi: ktoś, kto przedstawi Ci najlepszą drogę. Z tego właśnie powodu utworzyłem moją stronę i tworzę kursy gitarowe.

Jeśli chcesz grać hity to na pewno potrzebujesz opanować chwyty gitarowe. Tak więc to będzie droga, którą wybierzemy w tej sytuacji.

Realizacja

Teraz jesteśmy świadomi jak i co zamierzamy grać oraz jaką drogą do tego dojdziemy.

Czeka nas trzeci krok – ćwiczenie! Gitara akustyczna sama w sobie nie nauczy Cię grać – musisz znać poprawne ćwiczenia i ćwiczyć je systematycznie, a rezultaty przyjdą.

No i znowu niezbędny jest kurs lub nauczyciel. Bez sensu jest wynajdywać koła na nowo i metodą prób i błędów poszukiwać skutecznych ćwiczeń, lepiej posłuchać kogoś, kto już dotarł tam gdzie my pragniemy dojść.

Podsumowując: gitara akustyczna bądź gitara klasyczna to rzeczywiście cudowne instrumenty, lecz musisz włożyć wysiłek, aby to piękno z nich umieć wydobyć. Poprzez podejście „z głową” do ćwiczenia jesteś w stanie w niedługim czasie osiągnąć dobre rezultaty – sekretem jest poprawny wybór ćwiczeń i nie popełnianie popularnych błędów.

Tak więc złap gitarę do rąk i zacznij grać. Miej na uwadze, że rezultaty nie pojawią się jutro czy pojutrze, jednak również nie trzeba na nie czekać dziesięć lat. Powinieneś widzieć z tygodnia na tydzień duże efekty. Życzę Ci powodzenia – podwiń rękawy i do ćwiczeń! Każdy może sprawnie grać na gitarze.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.