Najgorętszym okresem dla biuro podróży jest oczywiście lato. Jednak dużym powodzeniem cieszą się również oferty wyjazdów w święta, długie weekendy a nawet zwykły czas w ciągu roku. Zaletą wyjazdów na przykład jesiennych jest przede wszystkim dużo niższa cena oraz komfort wypoczynku – to czas, gdy kurorty są mniej oblegane a co za tym idzie, mamy większą szansę na relaks i spokój. Są również takie daty w ciągu całego roku kalendarzowego, które rezerwować trzeba już na rok wcześniej – na przykład sylwester. Wśród naszych rodaków ogromną popularnością cieszą się szczególnie wycieczki sylwestrowe do Egiptu.

Jak się okazuje coraz częściej decydujemy się odejść od tradycji i spędzić na wyjeździe również okres świąteczny. Wigilia na egzotycznej plaży i owoce morza podane z cytrusami zamiast pierogów? Dlaczego nie! Oferty na sylwester 2012/2013 już w tym momencie  z pewnością w większości są już wykupione. Możemy oczywiście poszukać jeszcze ofert last minute jednak graniczy to z cudem. Wyjazdy na sylwester 2012 nawet jeśli są dowoływane i tak błyskawicznie znajdują się chętni – często sami prowadzący biura wyłapują takie okazje dla siebie lub swoich bliskich.

Dlaczego tak chętnie wyjeżdżamy właśnie w tym okresie? Przede wszystkim ze względu na pogodę – lampka szampana wypita na powitanie nowego roku pod palmami to dla niektórych wielkie marzenie. Ciepły klimat w porównaniu z naszymi mroźnymi nocami i szarugami pozwala odpocząć i podładować akumulatory na następne pół roku. Również egzotyczne słońce pozostawi ślad na naszej skórze. I choć święta to dla nas czas rodzinny – szczególnie Boże Narodzenie, potrafimy się pokusić o odejście od tradycji. Najwięcej wyjazdów odnotowuje się jednak w okresie Wielkanocnym. I choć to największe święto Kościoła, ludzie inaczej je świętują – nie jest już tak rodzinne, dlatego łatwiej nam przeprosić rodzinę za nieobecność przy wielkanocnym żurku, spakować walizki i wyjechać!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.