Przygotowania do sylwestrowej nocy zazwyczaj – w wielu rodzinach odbywają się dopiero na kilkanaście lub kilka godzin przed planowaną imprezą. Jednak są na świecie miejsca, gdzie sylwester obchodzony jest jako największe święto w roku. Tym wydarzeniem rozpoczyna się przecież karnawał – czas zabawy, kiedy wiele rzeczy uchodzi na sucho. Nowy Jork i Ameryka również przywiązuje wyjątkową wagę do tej nocy. Ulice przystrojone są wyjątkowymi ozdobami, a miasto wydaje ogromne sumy pieniędzy by zorganizować dla mieszkańców koncerty i pokazy sztucznych ogni.

Sylwester sylwester 2012/2013 to również bardzo częsta data ślubów – święta i początek karnawału, za oceanem to czas gdy wiele młodych par decyduje się na ślub. Czas miłości, rodzinna atmosfera i wzajemna życzliwość  – najlepsze warunki, by założyć nową rodzinę. W naszym kraju, z racji na warunki pogodowe, raczej nie jest to chętnie wybierany czas. A szkoda. Sylwester 2012  to wymarzony czas, by zacząć świętować małżeństwo. Śluby, w Święta Bożego Narodzenia zdarzają się, lecz nieczęsto.

Jeżeli nie mamy głowy by dopasowywać do siebie wolne terminy zespołu, sali czy wodzireja, w zimę nie będziemy mieli tego problemu – domy weselne zazwyczaj mają wtedy wolne terminy. Czar sylwestrowej nocy udziela się więc każdemu. Wielu naszych rodaków wykorzystuje ten czas, by wyjechać w ciepłe kraje i zażyć  słońca w środku zimy. Przerwa między świętami a nowym rokiem kusi swoją rozległością i co bardziej otwarci podróżnicy, zamiast spędzić ten czas z rodziną decydują się na wykorzystanie tego czasu na podróże. Gdzie wyjeżdżamy? Możemy mówić o dwóch tendencjach.  Chętnie wybieramy się w góry – zarówno polskie, jak i w Alpy. Słowacja, ciesząca się kiedyś dużą popularnością, już nie przyciąga tak wielu naszych rodaków. Wiele osób decyduje się również na podróż w ciepłe kraje – by przyćmić zimowy smutek i szarugę i dotrwać do pierwszych upałów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.