Sypialnia jest czymś więcej niż tylko miejscem codziennego odpoczynku. Tu możemy się zrelaksować, odprężyć swoje ciało i umysł. Zwłaszcza wtedy, gdy urządzimy ją zgodnie z naszym charakterem i upodobaniami. O tym, czy będziemy się w niej czuć dobrze mogą zadecydować nawet najdrobniejsze szczegóły, dlatego warto dłużej zastanowić się nad poszczególnymi elementami wystroju. Podstawową sprawą jest wybór kolorów i tkanin. Architekci wnętrz doradzają barwy pastelowe, naturalne. Takie, które sprawią, że sypialnia stanie się naszą oazą spokoju i wypoczynku. Czy będzie to zmysłowa biel czy może prowansalski błękit?

prowansalska-sypialniaNajbardziej uniwersalnym kolorem do sypialni jest biel. W zestawieniu z innymi dodatkami sprawia, że wnętrze nabiera świeżości i lekkości. W celu ożywienia wystroju sypialni warto ozdobić ją kolorowymi poduszkami i zasłonami. Efektownie wygląda także połączenie różnych odcieni bieli. Prym powinny wieść zwiewne i delikatne tkaniny urozmaicone koronką lub haftem. Przytulności z pewnością doda puszysty dywan pokrywający drewnianą podłogę. Dla stworzenia oryginalnego klimatu sypialni bardzo istotne są nostalgiczne drobiazgi. Doskonale nadają się tu przedmioty stylizowane na antyki, takie jak np. mosiężna lampa, stolik ze starej maszyny do szycia czy też staroświecki lustro.

Biel jest rozwiązaniem bezpiecznym, dającym wiele możliwości. Wnętrze sypialni może mieć jednak bardziej charakterystyczną aranżację. Osoby o marzycielskim usposobieniu z pewnością odnajdą się w południowofrancuskim stylu. Jego podstawą są błękity, zielenie, odcienie piasku oraz kwiatowe wzory. Prowansalski klimat sypialni podkreślą rustykalne meble. Drewniane łóżko, szafki i stolik o toczonych nóżkach i rzeźbionych frontach. Zasłony, poduszki i kapa powinny być ozdobione kwiatowymi motywami. Do stylu pasują także kompozycje z suszonych kwiatów (zwłaszcza lawendy), oprawione w ramki zdjęcia oraz zestawy kolorowych świec.

O autorze

Interesuje mnie przede wszystkim tematyka aranżacji wnętrz. Na bieżąco obserwuję również aktualne trendy w modzie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.