W skomputeryzowanym świecie, gdzie coraz częściej korzysta się z nowych technologii, wiedza na temat IT i oprogramowań komputerowych staje się jednym z głównych wymogów, stawianych potencjalnym pracownikom. Szkolenia komputerowe stają się koniecznością, zarówno dla kandydujących o pracę, nowo przyjętych pracowników, jak i osób zakładających własne firmy.

 

Czy można przetrwać bez komputera?

 

Obecnie trudno sobie wyobrazić pracę w biurze bez obsługi komputera. Jak wskazuje Instytut Łączności, najczęściej, bo w 96% przypadków, wykorzystuje się komputery do prac biurowych bądź korzysta się z Internetu. Do tego dochodzi jeszcze marketing internetowy, utrzymywanie kontaktów z klientami czy administracją publiczną, SEO, budowanie i podtrzymywanie więzi z klientem. Bez podstawowej wiedzy na temat komputerów nie ma co liczyć na pracę w dobrze prosperującej firmie.

 

Zdarza się, że firma zapewnia nowo zatrudnionym pracownikom szkolenia komputerowe we własnym zakresie. Instytut Łączności, wskazuje na takie praktyki w 23% przebadanych jednostkach. W rzeczywistości jest to trochę bardziej skomplikowane. Na własne szkolenia komputerowe decydują się najczęściej wielkie korporacje, średnie przedsiębiorstwa lub firmy, które takie szkolenia mają zapewnione w ramach projektów unijnych. Ponadto w przypadku korporacji, zwłaszcza tych międzynarodowych, mówimy tu o firmach, które korzystają z rozbudowanych oprogramowań i systemów, w których wdrożenie się jest wręcz warunkiem zatrudnienia.

 

Małe firmy – znajomość komputera, tak! Ale we własnym zakresie.

 

Osoby starające się o posadę w mniejszej firmie, o ile nie posiadają podstawowej wiedzy komputerowej, muszą najczęściej zadbać o szkolenia komputerowe we własnym zakresie. Pracodawcy coraz częściej, przeglądając CV kandydata, zwracają uwagę na umiejętności obsługi podstawowych programów operacyjnych. Okazuje się, że nie trzeba być grafikiem czy informatykiem, aby wymagano od nas znajomości podstaw IT. Dla takich osób szkolenia komputerowe mogą okazać się koniecznością, jeśli chcą by ich kandydatura została wzięta pod uwagę.

 

Płynąć z prądem…

 

Kto w dzisiejszych czasach powinien zwrócić największą uwagę na zdobycie nowych umiejętności z zakresu komputera i obsługi internetu? Okazuje się, że są to ludzie po 40., którzy z przyczyn osobistych bądź od nich niezależnych są zmuszeni szukać nowego zatrudnienia na wymagającym rynku pracy. Takie osoby coraz częściej decydują się na zakładanie własnych firm. Szkolenia komputerowe z zakresu marketingu internetowego i promocji firmy w sieci stają się w takim wypadku koniecznością. Nieważne, jaką przyszłość zawodową sobie obierzemy, pewne jest tylko jedno – bez znajomości komputera nie zajdziemy daleko.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika