wypadekJak wiadomo wypadki chodzą po ludziach. Niestety nikomu jeszcze nie udało się przed nimi ustrzec. Zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach i potrafią wywrócić nasze życie do góry nogami. Oczywiście na co dzień mało kto myśli o przykrych wydarzeniach. Warto jednak nie odkładać tak ważnego aspektu na później.
Towarzystwa ubezpieczeniowe zgodnie zatem twierdzą, że powinni je wykupić wszyscy, którzy nie chcą przez całe życie ponosić konsekwencji jednej chwili. Ubezpieczenie NNW nie wróci nam w jednej chwili zdrowia czy życia danej osoby, ale pomoże finansowo wytrwać najtrudniejszy czas.

Ubezpieczenia NNW obejmuje różne sytuacje w zależności od tego co w danej umowie zawrzemy i na czym najbardziej nam zależy.

Jeśli chodzi o wypadki powstałe w wyniku używania samochodu możemy ubezpieczyć np.

  • Wszystkie szkody, które mogą powstać podczas wysiadania z auta,
  • Uszczerbek na zdrowiu powstałego podczas przebywania w aucie,
  • Wypadki przy naprawie pojazdu,
  • przy rozładunkach towarów z przyczepy samochodu.

Co ważne chroieni jesteśmy nie tylko my jako kierowcy pojazdu ale wszyscy pasażerowie przebywajacy w tym czasie w pojeździe. Pod warunkiem, że są oni ujęci w ubezpieczeniu.

Z innych wypadków w wyniku których ubezpieczyciel również powinien wypłacić nam odszkodowanie są:

  • uszczerbki na zdrowiu spowodowane zawałem serca, udarem mózgu,
  • wypadki podczas wyczynowego uprawiania sportu
  • wypadki powodujące całkowite lub częściowe inwalidztwo.

Ubezpieczenia NNW mają za zadanie przede wszystkim chronić to co dla człowieka najważniejsze, czyli jego zdrowie oraz życie.
Ubezpieczenie NNW nie dotyczy dóbr majątkowych. Zgodnie z tym należy ono do grupy ubezpieczeń osobowych. Nie należy ich jednak mylić z ubezpieczeniami na życie. Występuje ono jako samodzielne ubezpieczenie, ale może dotyczyć jakiegoś wybranego pakietu turystycznego, szkolnego, czy mieszkaniowego.

W przypadku ubezpieczeń NNW możliwa jest kumulacja świadczeń. Nawiasem mówiąc jeśli jesteśmy ubezpieczeni w kilku towarzystwach otrzymamy kilka świadczeń. Warto zatem wykupić kilka pakietów.

Otrzymujemy je niezależnie od ubezpieczenia społecznego, czy ubezpieczenia OC komunikacyjnego.

O tym ubezpieczeniu oraz o innych jego wariantach możemy wyszukać informacji na stronie Libertydirect.pl.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.