Przygotowanie terenu pod inwestycję jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza gdy ziemia na której ma powstać nowy budynek ma wysoki poziom wód gruntowych. Niezbędne mogą okazać się igłofiltry, które służą do odwadniania gruntu. Konstrukcja instalacji, której fragmentem są igłofiltry bazuje na funkcjonowaniu kolektora zasysającego nadmiar cieczy oraz pompy. Dzięki temu odwadnianie terenów pod zabudowę jest bardzo proste i umożliwia obniżenie poziomu wód gruntowych sezonowo lub permanentnie.

Współczesne technologie inżynierskie umożliwiają przeistoczenie zastanego terenu w teren doskonały do kontynuowania budowy. Dla specjalistów nie ma większego znaczenia, czy wybrany obszar jest nizinny czy pagórkowaty oraz wysoki jest poziom jego wód gruntowych. Dzięki zastosowaniu wyjątkowych technologii takich jak igłofiltry Wrocław, banalnie proste staje się na odwodnienie gruntu nawet o wysokim poziomie wód. Pośród mnóstwa zastosowań tego sprzętu znajduje się też otrzymywanie wody do celów ogrodniczych.

W czasie prowadzenia prac budowlanych może się zdarzyć, że na obszarze wykopu zacznie pojawiać się woda gruntowa. Jej poziom jest uzależniony od ilości opadów oraz kształtu terenu. Odwodnienie wykopu jest w takich wypadkach nieuniknioną koniecznością. Można to robić wieloma metodami dzięki użyciu igłofiltrów. Technologia ta jest niezwykle skuteczna i bardzo prosta w użyciu. W porównaniu z odpompowywaniem cieczy wprost z dołu pozwala na pracę nawet w wypadku okresowych silnych opadów deszczu.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika