jak uszyć spódniczkęUszycie prostej spódniczki dla wprawnej manualnie ręki jest wręcz banalne… i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, czy talentu.

Opiszemy zatem jak uszyć spódniczkę:

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj spódniczki będziemy chciały uszyć. My zaprezentujemy wam proces opisujący jak uszyć spódniczkę na przykładzie ostatnio bardzo modnych spódniczek bandażowych.

Otóż najpierw musimy znaleźć odpowiedni materiał. Doskonale do tego celu nadają się wszelkiego rodzaju  dzianiny. Pierwsza spódniczka prawdopodobnie nam nie wyjdzie, więc warto poszperać trochę po domu i wyszukać jakieś stare materiały, tudzież nawet pociąć jakichś stary ciuch, do którego już nie wrócimy, ponieważ sam nowy materiał jest dość drogi, a zatem szkoda go na pierwsze próby. Drugą spódniczkę już uszyjemy z docelowego materiału.

Gdy już mamy materiał musimy zrobić miarę i przygotować wykrój. Przy różnych rodzajach spódnic można skorzystać z gotowych wykrojów na przykład z „Burdy”. W naszym przypadku spódniczka będzie zrobiona z poziomych pasków, zatem takie właśnie paski materiału będą nam potrzebne. Zszywamy je kolejno ze sobą, a następnie wycinamy do pożądanego wykroju. Teraz trzeba jeszcze wszystko przymierzyć, pospinać  szpilkami i zabieramy się do do szycia – oczywiście na maszynie – żeby komuś do głowy nie przyszło szycie spódniczki ręcznie.

Kiedy mamy już zszyte boki, pozostaje nam tylko wszycie gumki oraz podwinięcie spodu. Oczywiście zakładając, że szyjemy spódniczkę z gumką, ale równie dobrze można uszyć taką z zamkiem.

Jeżeli nie czujecie się zbyt dobrze w krawiectwie przed rozpoczęciem szycia warto poszukać w sieci jakichś opisów jak uszyć spódniczkę, czy nawet przeróżnych  porad dotyczących szycia itp. można też zajrzeć na różne fora internetowe dla dziewczyn.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.