Bardzo często zdarza się że rozwiązania sieciowe dla dużych korporacji zostają powoli przystosowywane do potrzeb mniejszych firm. Od pewnego czasu bardzo popularny stal się cloud computing, nie będę opisywał dokładnie co to jest ponieważ jest wiele artykułów na ten temat w internecie. Pokrótce, claud computing pozwala to na dostęp do swoich dokumentów, plików i różnych danych. Z każdego miejsca gdzie mamy dostęp do internetu.

Użyteczność Stron Internetowe (Nie Tylko Web Design)Pamiętam że kiedyś, byłem sceptycznie nastawiony do korzystania z klienta poczty elektronicznej przez stronę www. Było to spowodowane ograniczonym dostępem do internetu. Zawsze wolałem mieć dostęp do swoich maili w każdej chwili, dlatego korzystałem z programów pocztowych działających off-line, ściągały one pocztę na komputer co pozwalało mieć do nich ciągły dostęp nawet wtedy kiedy akurat zawiodło połączenie internetowe. Później tendencja się zmieniła, tani dostęp do internetu, pozwolił na ciągłą synchronizację danych z urządzeniami mobilnymi typu smartfony i laptopy. Od wielu lat już nie używam programów pocztowych instalowanych na komputerze, a główne założenie związane z ciągłym dostępem do skrzynki pocztowej jest spełnione.

Prowadząc firmę stwierdziłem że bardzo fajnie by było gdyby była możliwość ciągłego dostępu do najróżniejszych opcji np: wystawianie faktur, kalendarz, baza danych klientów, stanów magazynowe, ceny, wycen, itp.

Dlatego doszedłem do wniosku że najlepszym miejscem do tego typu dostępu, będzie firmowa strona internetowa, integrująca wszystkie te elementy.

Dlaczego strona www, ma być tylko wizytówką w internecie.

Może ona spełniać o wiele ciekawsze opcje, przecież technologia się rozwija a nasze potrzeby aby oszczędzić czas są bezcenne. W internecie możemy znaleźć wiele tanich ofert na proste strony www, które tak naprawdę przypominają ulotkę którą rzucono na ziemie, i nie mam tu na myśli jej wyglądu a po prostu natłok ilości stron internetowych. Zakup strony internetowej to tylko początek, najważniejszym elementem jest promocja, jeżeli zakładamy że chcemy pozyskiwać klientów przez stronę internetowa. Jak wszyscy wiemy kosztuje nas to dużo czasu lub pieniędzy.

Więc zastanowiłem się jak mogę wykorzystać stronę internetową tak że w inny sposób. I właśnie tu stwierdziłem że warto dać klientom rozwiązania, które będą użyteczne. np. faktura on-lin, baza danych klientów, stany magazynowe, wyceny czy jeszcze coś innego, możliwości jest naprawdę wiele. Więc klient mógłby posiadać stronę internetowa, która będzie spełniać role promocyjną w sieci ale tak że, jej zaplecze będzie bardzo użyteczne i zaoszczędzić czas. A to wszystko dostępne z każdego miejsca gdzie klient będzie posiadał dostęp do internetu.

Świadomie ominąłem tu kwestie w miarę oczywistych opcji jak: możliwość dodawania nowych artykułów, dodawania i edycji tytułów, słów kluczowych (SEO), integracje strony z Facebookiem, Google plus, czy LinkedIn i Twitter.

Uważam że musimy się skupić, właśnie na takich rozwiązaniach sieciowych.

Ps. Artykuł w wersji Angielskie można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Pozdrawia 4pwebdesign.com

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.