WakacjeWakacje – któż z nas na nie nie czeka ? Któż w jesienne, zimowe czy też wiosenne wieczory nie marzy o tym by już nadeszły. Kojarzą nam się z ciepłem, radością, zabawą i oczywiście wypoczynkiem. Dzieci mają ich dwa miesiące, studenci aż trzy, a my, dorośli i pracujący ludzie niestety tylko… dwa tygodnie. Plany wakacyjne tworzymy zazwyczaj dużo wcześniej – życie korporacyjne, procedury, plany urlopów – wszystko to zmusza nas do planowania z dużym wyprzedzeniem naszego wypoczynku. Nie bez znaczenia jest też tutaj potrzeba skorelowania tego z partnerem czy tez koleżankami lub kolegami z którymi mamy zamiar wyjechać. W tym momencie pojawia się standardowy problem – dokąd ? Gdzie pojechać ? Polska ? Europa ? Świat ? Niestety wyjazd nad polskie morze wiąże się z dużym ryzykiem. W końcu lipiec to miesiąc największych opadów w naszym kraju – o czym niewiele osób wie. Do tego koszty wypoczynku nad polskim morzem wcale nie należą do najniższych i jeżeli spojrzeć by na to od strony ekonomicznej to niejednokrotnie opłaca się pojechać na tygodniowe wakacje do Turcji czy też Tunezji. W końcu inwestycje w przemysł turystyczny mają na zwrot jedynie 2,5 miesiąca w roku. Zatem pobyt nad morzem musi kosztować. Innym rozwiązaniem dla miłośników naszego kraju-raju są Mazury. Wakacje pod żaglami to jeden z lepszych i tańszych pomysłów. Przyzwoity jacht o długości 7m można już wyczarterować za 200-300 pln/dobę. Przy 4 osobach tydzień wypoczynku zatem kosztuje ok. 400 pln. Biorąc pod uwagę to, że na jachcie śpimy, pływamy jak i możemy jeść to naprawdę dobra cena. Oczywiście  miłośnicy wypraw górskich i spacerów mogą latem pojechać w góry. Wakacje to idealny moment na wędrówki po przełęczach czy też popularny ostatnio Nordic Walking – czyli po polsku „chodzenie z kijami”. Obojętnie jednak czy wybierzemy morze, mazury czy góry ważne by okres ten minął nam szczęśliwie byśmy z nowymi siłami mogli wrócić do pracy.

 

O autorze

3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.