Nie wiesz w jakim celu dokonuje się wyceny stron internetowych? Zasadniczym zadaniem owego przedsięwzięcia jest określenie ilu odwiedzających posiada pewien adres, ale i tego, czy odróżnia się pośród najróżniejszych portali. Okazuje się to bezwarunkowo ważne w wypadku często spotykanych domen oraz słów często poruszanych w Internecie.
seo
Internauta wpisując w pole wyszukiwarki słowa „meble ogrodowe” najprawdopodobniej trafi na mnóstwo różnych adresów o podobnej treści. Jakim sposobem wobec tego sprawić, że to właśnie Twój portal znajdzie się na liście najciekawszych? Wycena witryny pozwala stwierdzić, czy treść merytoryczna ale też graficzna konkretnej serwisu www jest atrakcyjna dla adresata, a co za tym idzie: na której pozycji pojawia się w wyszukiwarce. Nie jest tajemnicą, że nawet najbardziej popularny portal nie spotka się z odzewem ludzi, jeśli będzie przebywał na szarym końcu rankingu – w dobie ogromnej konkurencji nikt nie zajmuje sobie głowy drobiazgową analizą każdej z tysięcy ofert.

Wycena stron pozwala w stu procentach ustalić miejsce domeny w rankingu Alexa oraz tak zwany „page rank”. Oba zestawienia funkcjonują podobnie, jednak istnieją podstawowe różnice. W wielu przypadkach są istotnymi narzędziami umożliwiającymi promocję stron.

W bezpośrednim tłumaczeniu, „page rank” można rozumieć jako pozycję portalu internetowej ale jednocześnie jest on stosowany przez jedną z popularniejszych stron wyszukujących – Google. Całość odnosi się do tego, ile jest tekstów „linkujących” do zawartości określonego portalu. Wyobraź sobie więc treść odwołującą się do odmiennej treści, która na wstępie znajduje się wysoko w rankingach – jej page rank będzie również wysoki. Rozwiązanie to jest szczególnie dobrze znane w rejonach europejskich.

Z kolei zestawienie Alexa jest używany głównie w Stanach Zjednoczonych i Azji, są głosy mówiące o niskiej wiarygodności takowego rankingu, wobec tego nie powinno się traktować go jako odzwierciedlenia realnej sytuacji. Ze względu na to, że Alexa nie bierze pod uwagę wielu czynników, które analizuje się konstytuując page rank, jej wytyczne mogą okazać się po prostu wskazówkami.

Wycena witryn bierze pod uwagę te i wiele innych danych, umożliwia określenie popularności adresu, liczby gości oraz prawdziwej wartości.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika