Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka i warto zadbać o to, by ten czas dobrze zapisał się w pamięci naszej i zaproszonych gości. Dlatego właśnie trzeba szczególnie uważnie wybrać salę weselną, których obecnie powstaje coraz więcej.

Najczęściej są one na tyle duże, by pomieścić wszystkich gości, a także zapewnić miejsce do tańca, bez którego nie obędzie się żadne wesele. Warto pamiętać o tym, że sale weselne trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli uroczystość będzie miała miejsce w czerwcu, sierpniu lub wrześniu, gdy zawieranych jest najwięcej małżeństw.

Ponadto wybór trzeba uzależnić także od ceny za wynajem, gdyż pod tym względem różnice są dość znaczne. W zależności od standardu sali oraz tego ilu zaprosiliśmy gości możemy spodziewać się ceny od 500 do nawet 5000 zł, a do tego doliczyć trzeba także rachunki za prąd, ogrzewanie, czy wodę. Czasem cena liczona jest od osoby, ale wówczas najczęściej wliczony jest już catering.

Najbardziej ekskluzywne sale, jak chociażby w Wieliczce, to również najwyższa cena, dlatego trzeba wcześniej ustalić jaką kwotę możemy na ten cel przeznaczyć. Niektóre sale weselne mają na piętrze także sypialnie, dzięki czemu gości, którzy przyjeżdżają z daleka mają gdzie przenocować. Koszt wynajmu jest wtedy odpowiednio większy, ale na pewno będzie to tańsza opcja niż wynajęcie pokoi hotelowych.

Ponadto warto także sprawdzić, czy w interesującym nas miejscu jest także kuchnia, w której będzie można przygotować posiłki. Dzięki temu będzie można zrezygnować z kateringu i obniżyć koszt wesela. Jeśli więc mamy w rodzinie uwielbiające gotować ciocie, które będą mogły zjawić się wcześniej i wszystkim zająć, to można rozważyć i taką opcję. Jednak i w tym przypadku przydadzą się kelnerzy, dlatego przy podpisywaniu umowy warto zapytać, czy właściciele sali mają jakieś zaufane osoby, które mogłyby podjąć się tego zadania, oczywiście odpłatnie. Ponadto ważne jest również ozdobienie sali weselnej, które możemy wykonać samodzielnie lub zdać się na gust wynajętego dekoratora.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.