Wideorejestratory stają się bardzo popularnym urządzeniem. W Rosji są na dzień dzisiejszy niemal niezbędnym wyposażeniem każdego samochodu ze względu na próby wyłudzenia odszkodowań zarówno poprzez zmotoryzowanych jak i pieszych. Nagranie z takiego rejestratora jest wtedy podstawą do udowodnienia oszustwa w sądzie czy wręcz jeszcze na miejscu do przyznania się oszusta do winy i wyciągnięcia w stosunku do niego konsekwencji.

W naszym kraju jest podobnie. Co prawda nie jesteśmy aż tak dzikim krajem i takie próby nie są częste ale inne sytuacje to norma. Głównym problemem są kierowcy TIRów, którzy myślą, że skoro są więksi i siedzą wysoko to mogą wszystko. Wyprzedzają na trzeciego w miejscach gdzie nie jest to niemal możliwe, jadą na czołówkę i to samochód osobowy jadący przepisowo jest w tej złej sytuacji bo TIR nie ustąpi. W takim przypadku nagranie z wideorejestratora może pomóc szybko znaleźć pirata drogowego i wyciągnąć w stosunku do niego konsekwencje.

Wideorejestratory przydają się także w mniej ekstremalnych sytuacjach. Mogą pomóc szybko załatwić sprawę przy stłuczce i to niekoniecznie naszej ale np. innych użytkowników drogi jadących przed nami. Wiele takich ciekawych filmików można później znaleźć na youtubie. U nas to raczej ciekawostki i dziwne pomysły kierowców choć zdarzają się i sytuacje mrożące krew w żyłach. Przykładem mogą być nagrania z autostrad gdzie kierowcy jadą wiele kilometrów pod prąd.

Ważną kwestią jest też to, że przejrzenie filmu już po fakcie pozwala w wielu przypadkach zobaczyć rzeczy, które samemu się przeoczyło uczestnicząc w zdarzeniu lub które umknęły naszej uwadze, a działy się praktycznie na naszych oczach. I co chyba najważniejsze takie nagranie może pozwolić dochodzić swoich praw lub udowodnić, że druga strona kłamie kiedy nie ma żadnych świadków i jechaliśmy sami.

Dużym plusem jest to, że wybór tych urządzeń jest obecnie ogromny, a ich ceny przystępne. Oczywiście są urządzenia prostsze i tańsze ale są i takie które potrafią na prawdę wiele przez co są droższe. Nie będę reklamował tu żadnej firmy. Każdy powinien przed zakupem takiej maszyny najpierw zastanowić się czego dokładnie od niej oczekuje i wtedy dobór producenta czy samego urządzenia nie powinien być problemem. Jak zawsze im bardziej znana i rozpoznawana marka tym jakość urządzenia z reguły lepsza.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.