Open space to nic innego jak otwarta przestrzeń. W tym wypadku odnosząca się do pomieszczeń biurowych. W ostatnich latach dobrze zaprojektowana przestrzeń biurowa w formule open space zdobywa coraz większą popularność poprzez powstawanie nowych biurowców i możliwości pomieszczenia większej liczby ludzi w danej przestrzeni. 

Można stwierdzić, że jest to nowoczesny styl, ale nic bardziej mylnego, gdyż już na początku dziewiętnastego wieku projektanci wnętrz zaczęli w ten sposób organizować prace biurowa. W dzisiejszych czasach wnętrza open space kojarzą się z nowoczesnym wyposażeniem  w urządzenia poprawiające w znacznym stopniu jakość pracy w porównaniu do tradycyjnych biur. Zaletą tych projektów wnętrz w Kołobrzegu i Koszalinie,  jest lepsza komunikacja między pracownikami, szybsza wymiana informacji, gdyż wystarczy przenieść jakiś dokument o kilka stanowisk dalej bez potrzeby wysyłania i obróbki komputerowej.

Dużą zaleta jest też budowa silniejszych więzów międzyludzkich wśród pracowników, co w znaczącym stopniu wpływa na kulturę pracy poprzez żywszą współpracę między nimi. Dla pracodawcy i zarazem inwestora, zaprojektowanie tego typu przestrzeni wnętrza biurowego jest tańsze  od aranżacji poszczególnych biur dla każdego pracownika z osobna, dzieląc przy tym wnętrze ściankami działowymi i zabierając dużą cześć przestrzeni.

Dzisiejsze wnętrze open space daje możliwość stworzenie biura  zapewniającego wszystkim pracownikom zaspokojenie podstawowych potrzeb psychicznych i fizycznych, co przekłada się na dobre samopoczucie i większą efektywność w pracy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.