woda
Towarzyszy nam dosłownie wszędzie. Jeśli organizm utraci jej nawet 3% to odczuwamy oznaki zmęczenia i wyczerpania. O czym mowa? Oczywiście o wodzie, która jest niezbędna do życia i prawidłowego funkcjonowania każdego żywego organizmu. Na naszym globie zajmuje ona niemalże 3/4 powierzchni, zamarznięta tworzy pokrywy lodu na biegunach, chmury złożone z pary wodnej przynoszą opady. Innymi słowy: bez wody nie istniałoby życie na ziemi.
Woda stanowi dwie trzecie ciała człowieka: jest to główny składnik krwi, zawiera ją też każdy nasz organ – mózg, serce, wątroba, mięśnie. Kiedy jest zimno można zobaczyć jej parę w obłoczku naszego oddechu, natomiast w upalne dni ochładza nas pot. Na nasze nieszczęście organizm człowieka nie jest przystosowany do tego by gromadzić i dlatego też codziennie musimy uzupełniać jej ubytki. Aby utrzymać się przy życiu potrzebujemy ok. półtora litra dziennie. Mimo, że dla wielu woda to poprostu woda, wyróżniamy różne jej rodzaje, a jej smak zależy od pochodzenia. W połączeniu w różnymi substancjami staje się ona twadra bądź miękka. Jednak przez to, że woda jest w ciągłym obiegu poddawana jest na działanie różnych czynników i związków chemicznych. Jeśli chodzi o oczyszczanie to zanim woda trafi do kranów musi zostać poddana w stacji uzdatniania wody przez specjalne filtry.
Jeśli chodzi o wodę, którą najczęściej pijemy to tzw. woda mineralna. Nie zwracamy uwagi bądź po prostu nie jesteśmy świadomi że nawet takiej butelkowanej wody są różne rodzaje i bynajmniej nie chodzi tu o wodę gazowana czy niegazowaną. Powinniśmy wiedzieć, że woda butelkowana może być źródlana bądź mineralna. Woda tak jak pożywienie powinna dostarczać cennych składników odżywczych. Woda mineralna jest w nie o wiele bogatsza niż źródlana, więc pijąc wodę źródlaną mało pierwiastków pozostanie w organizmie niż w przypadku spożywania wody mineralnej. paradoksem jest to, że Polacy kupują z roku na rok co raz więcej wody butelkowanej a tak na prawdę wiedza na jej temat jest niedostateczna.

O autorze

Robię różne rzeczy, trochę podróżuje, trochę piszę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.