Jak wiadomo proces pozycjonowania strony może być dla początkującej osoby bardzo trudne. Jednak istnieją sposoby aby ułatwić sobie pracę już na samym starcie. Wystarczy, że zdobędziesz podstawową wiedzę na temat analizy konkurencji. Podczas promocji strony internetowej warto w pierwszej kolejności sporządzić listę słów na które będzie wykonywane pozycjonowanie, ponadto zaleca się prześledzenie stron znajdujących się w TOP na słowa, które zostały wybrane.

SEO narzędzia - Jesteś na tak ?

Z pomocą tu przychodzą nam narzędzia SEO, które ułatwiają analizę stron. Dzięki nim dowiemy się więcej informacji na temat naszej konkurencji. Poznamy technikę zdobywania ich pozycji, a także odnajdziemy kilka wartościowych miejsc w którym również powinniśmy zareklamować własną stronę.

Narzędzia możemy podzielić na dwie grupy tj.: online oraz desktop. Grupa online oznacza, że całe narzędzie umieszczone zostało gdzieś na serwerze, a my zdalnie poprzez przeglądarkę możemy z niego korzystać. Grupa desktop oznacza, że do działania konieczne jest pobranie danego narzędzia na dysk komputera, czasami nawet jego instalacja.

Która grupa jest lepsza?

Niestety nie da się dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy ma swoje upodobania, a także nie wszystkie programy są desktop lub online. Każde narzędzie jest dobre jeżeli przynosi efekty. W procesie pozycjonowania należy korzystać z szeregu różnego rodzaju narzędzi. Nigdy nie należy się skupiać na jednym, określonym narzędziu.

Przydatne narzędzia desktop i online:

Biorąc pod uwagę obie grupy można wyróżnić kilka narzędzi, które naprawdę warto polecić.

Desktop:

  • Free Monitor for Google
  • Rankerizer
  • SEO SpyGlass
  • Keyword Optimizer Pro 2
  • Screaming Frog SEO Spider

Online:

  • ahrefs.com
  • majesticseo.com
  • opensiteexplorer.org
  • seoptimer.com

Można by tu wymieniać je w nieskończoność. Wybór zależy od Ciebie, twoich potrzeb, a także upodobań.

O autorze

Webmaster & Specjalista SEO uwielbiający informatykę ;) Masz jakieś problemy lub pytania to zapraszam do kontaktu. Na blogu tym postaram się zaprezentować szereg artykułów, które mogą się Państwu przydać. Pozdrawiam :=)

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.