pozycjonowanie stron krakówPozycjonowanie stron to obecnie usługa zdecydowanie na czasie. Dzięki pozycjonowaniu możemy zwiększyć ruch na naszej stronie internetowej, a co za tym idzie zwiększyć sprzedaż i obroty firmy. Dlatego warto głębiej zainteresować się tematem pozycjonowania. Kto wykona dla nas usługę pozycjonowania? Ile kosztuje pozycjonowanie? Na czym to w ogóle polega? Na te i inne pytania odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę, że pozycjonowanie to proces długotrwały. W zależności od konkurencyjności danej branży zajmuje zazwyczaj od 2 do nawet 12 miesięcy. Dlatego im szybciej rozpoczniemy nasze działania tym lepiej. Na czym polega pozycjonowanie? Pozycjonowanie możemy podzielić tak naprawdę na dwa rodzaje działań – optymalizację strony oraz pozyskiwanie linków.

Pierwszy proces jest zazwyczaj jednorazowy i polega na jak najlepszym dopasowaniu strony pod wymagania wyszukiwarki i jej jak najlepszym dopasowaniu do wybranych słów kluczowych. Z kolei pozyskiwanie linków to proces nieustający. W dużym uproszczeniu polega na dodawaniu artykułów do stron typu presell page oraz wpisów do tak zwanych katalogów stron.

Kto wykona dla nas pozycjonowanie? Każda dobra agencja interaktywna. Jak taką agencję reklamową znaleźć? Najprościej w sieci. Wystarczy, korzystając z wyszukiwarki Google poszukać takich haseł jak: „agencja interaktywna Rzeszów”, „pozycjonowanie stron Kraków”, czy „agencja SEO Łódź”. Dzięki takiemu rozwiązaniu od razu przekonamy się kto naprawdę zna się na rzeczy i potrafi osiągać topowe miejsca w Google.

Ile kosztuje pozycjonowanie? Przede wszystkim, warto wspomnieć, że szukając agencji interaktywnej powinniśmy oczekiwać opłaty wyłącznie za efekty. Dziś konkurencja na rynku jest na tyle duża, że zwyczajnie nie opłaca się płacić opłaty ryczałtowej. A co do kosztów pozycjonowanie wszystko zależy tutaj od trudności poszczególnych fraz kluczowych. Jednak w tych mniej konkurencyjnych branżach powinniśmy się liczyć z wydatkiem rzędu 300 zł miesięcznie, w tych mocno konkurencyjnych rzędu 1000 zł miesięcznie, a czasem nawet więcej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika