Niebawem rozpoczynamy wyczekany sezon wakacyjny. Zazwyczaj wyjeżdżając na upragniony urlop, planowany od tygodni, a może nawet miesięcy, pamiętamy o wszystkim. Słusznie! Kiedy więc spakujemy walizki, namówimy sąsiada, żeby podlewał nasze kwiatki, wykupimy ubezpieczenie, wysprzątamy mieszkanie…udajmy się jeszcze do stomatologa. Tak, tak, to nie żart. Zadbanie o nasze zęby przed wyjazdem jest równie ważne co spakowanie kilku par sukienek, kostiumów kąpielowych i tony kosmetyków. Nagły ból zęba może się okazać prawdziwą udręką, skutecznie uprzykrzającą nam wyczekany urlop. Wolny czas i ciepłe, wakacyjne dni mają nam pomóc zregenerować zmęczony organizm i nabrać sił na kolejne miesiące pracy. Nie pozwólmy, żeby ból zęba zepsuł nam przyjemność z jedynych, wolnych chwil w roku.

Wielu z nas nie pamięta o regularnych kontrolach stomatologicznych. Niektórzy unikają ich świadomie, udając się do dentysty dopiero kiedy zmusza do tego sytuacja. Jeśli zaliczamy się do którejkolwiek z tych grup powinniśmy zdecydować się na kontrolę naszych zębów przed planowanym wyjazdem. Taka wizyta jest całkowicie bezbolesna, a nowoczesne metody stomatologiczne pozwolą dentyście szybko ocenić stan naszej jamy ustnej. W razie potrzeby stomatolog zabezpieczy wszelkie niepokojące zmiany, np. zakładając lekarstwo. Dzięki takiej szybkiej wizycie mamy szanse spędzić urlop bez obawy o nagły ból zęba a po powrocie dopiero zdecydować się na pełne leczenie ubytków.

Kontrola naszych zębów przed wyjazdem to nie tylko komfort psychiczny ale przede wszystkim sposób na uniknięcie wielu trudności w przypadku nagłego bólu zęba. Trudno sobie wyobrazić, że funkcjonujemy z silnym bólem zęba przez cały urlop. Jednak konieczność znalezienia w miejscu wypoczynku gabinetu dentystycznego może okazać się sporym problemem. Przede wszystkim nie będziemy w stanie zweryfikować czy wybieramy się do godnego polecenia specjalisty. Jeśli spędzamy urlop za granicą, możemy trafić do gabinetu, który nie będzie dysponował odpowiednim sprzętem i stracić ząb, który mógłby zostać uratowany. Także koszty leczenia stomatologicznego mogą okazać się dla nas problemem.

 Przed wakacyjnym wyjazdem pamiętajmy zatem aby wybrać się na przegląd stomatologiczny, który wykona sprawdzony dentysta. Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Poznań, czy inne większe miasta oferują nam dostęp do dużych klinik stomatologicznych, w których na przegląd zarejestrujemy się nawet w ostatniej chwili. Warto 🙂

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika