Wykładziny dywanowe mają bardzo szerokie zastosowanie w obiektach publicznych takich jak:
Hotele, pensjonaty, restauracje, biura, przedszkola czy galerie handlowe. wykładzinyDzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych wykładzin szybko otrzymujemy zamierzony efekt, a po kilku latach użytkowania równie szybko możemy zmienić wystrój. W miejscach o nasilonej przepustowości dobrze jest zastosować wykładziny dywanowe o odpowiednio dużej wytrzymałości, dużej gramaturze i na podkładach sztucznych.

Dobrym rozwiązaniem w biurach jest zastosowanie płytek dywanowych. Jeśli ułożone są na tzw. „trzymaczach” łatwo jest po jakimś czasie zamienić płytki bardziej zniszczone, z tymi które znajdują się w mniej uczęszczanych miejscach. W hotelach, pensjonatach, czy restauracjach wykładziny dywanowe należą do najbardziej rzucających się w oczy elementów wystroju wnętrza i decydują w znaczniej mierze o ich charakterze.

Dlatego retorycznym jest pytanie – Czy warto inwestować w wykładziny dywanowe dobrej jakości w tego typu obiektach? Jednak wybierając wykładzinę powinniśmy zdać sobie sprawę, że jest to inwestycja na ładnych kilka lat i powinna ona spełniać nie tylko walory estetyczne, ale również użytkowe. Wykładziny dywanowe o dużej gramaturze tzn. dużo pęczków runa na metrze kwadratowym oraz wykonane z PA (włókno poliamidowe) – powinny być przede wszystkim brane pod uwagę w hotelach czy pensjonatach. Oczywiście są droższe od popularnych i tanich wykładzin dywanowych wykonanych z PP (polipropylen), ale nie ulegają odbarwieniu pod wpływem brudu i intensywnego użytkowania, są łatwe w konserwacji i najczęściej barwione w masie, a więc trwalsze.

W takich obiektach jak przedszkola dobór wykładziny dywanowej nie jest sprawą łatwą. Musimy znaleźć złoty środek pomiędzy jakością, a ceną. Wiele dzieci uczulonych jest na roztocza, więc przed administratorem przedszkola staje zadanie regularnego czyszczenia wykładzin. Częste czyszczenie to niestety szybsze zużywanie się wykładzin, a więc trzeba rozpatrzyć – czy częściej wymieniać wykładziny dywanowe cz też częściej je prać. W pierwszym przypadku należałoby postawić na wykładziny z atestami ale tańsze, w drugim na wykładziny dywanowe poliamidowe, droższe – ale bardziej wytrzymałe.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.