Wpisując w wyszukiwarkę słowo podsłuch czy także podsłuchy można znaleźć bez liku narzędzi szpiegowskich. Na przestrzeni lat ceny stały się bardzo atrakcyjne a amatorów inwigilacji nie brakuje. Dyskretny podsłuch pozornie wyglądający jak mała zabawka może wyrządzić niemałe szkody w niejednej firmie. Cel jest tylko jeden, to znaczy dyskretne wykradanie wiadomości na czyjś temat.

Zakamuflowany nadajnik potrafi wychwytywać wyraźny dźwięk z pomieszczenia a także przekazywać go na duże odległości czasem nawet na kilkadziesiąt kilometrów. Ponieważ nie wydaje on przy tym najmniejszych słyszalnych dźwięków jest on nadzwyczaj trudny do namierzenia. Aby kogoś podsłuchać istnieje wiele narzędzi służących do tego. Bardzo popularne są podsłuchy na telefon, podsłuchy telefonu stacjonarnego, pluskwy radiowe, podsłuchy GSM lub też podsłuchy przez ścianę i podsłuchy kierunkowe. Wszystko zależne jest od okoliczności i oczekiwań.

Kto może być podsłuchiwany? Tego typu pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. W dzisiejszych czasach podsłuchiwany może być każdy. Podrzucić pluskwę może nam choćby żona, mąż, szef , konkurencja, wyliczać tak można bez końca.

Czy istnieje możliwość aby to sprawdzić? Tak, oczywiście. Na rynku są firmy oferujące usługi mające na celu ochronę przed wyciekiem informacji. Wykrywanie podsłuchów, bo tak nazywa się ta usługa ma na celu zbadanie urzędu, mieszkania a także samochodu pod kątem aktywnych urządzeń podsłuchowych. Ponieważ instalacja podsłuchu jest bardzo łatwa wiele firm decyduje się na cykliczne sprawdzanie swoich biur, gdyż w trakcie badania pomieszczenia może okazać się, że w chwili obecnej nie ma żadnych urządzeń do podsłuchu, lecz po tygodniu ktoś mógł podrzucić podsłuch, aby wykradać tajemnice firmy.

Czy wykrywanie podsłuchu jest drogie? Ceny są znacznie zróżnicowane i zależne od wielu detali. Alternatywą dla osób, których nie stać na wynajęcie profesjonalnej firmy jest możliwość nabycia urządzeń takich jak wykrywacze podsłuchów. Przy pomocy detektorów możemy samodzielnie sprawdzać, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba czy w naszym pobliżu nie znajduje się urządzenie za sprawą, którego możemy być szpiegowani.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.