W biurach podróży z każdym rokiem przybywa zainteresowanych wycieczkami zagranicznymi. Na chwilę obecną ciężko znaleźć dobrą, tanią wycieczkę do Polski w cenach porównywalnych do tych za granicą. Z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego jest to jak najbardziej zrozumiałe. Dla przykładu jeszcze wczoraj cena w jednym z ośrodków na terenie mielna za nocleg wynosiła bagatela 90 zł. W cenie oczywiście nie było wyżywienia. Jeszcze rok temu nocleg w tym miejscu kosztował 60 zł

wycieczka

Wystarczy jedynie przeanalizować minusy podróży do Polski:

– Ceny podróży ( benzyna, jedzenie, noclegi ) na ogół zbliżone do tych za granicą.
– Pogoda ( porównując ją z wycieczkami zagranicznymi nie zawsze musimy trafić na dogodne dla nas warunki atmosferyczne.
– Ludzie ( to wciąż Polska mentalność ).

Cena średniej klasy wycieczki do Egiptu na 14 dni w rozkładzie last minut z pakietem all inclusive jest porównywalna do ceny za wyjazd nad Polskie morze. Jednak nie ma co porównywać atmosfery panującej w jednym i drugim miejscu.
Jedynym minusem podróży za granice jest odprawa lotnicza która czasem może i trwać kilka, kilkanaście godzin.
W roku 2009 odnotowaliśmy ogromny wzrost sprzedaży wycieczek do Egiptu względem pozostałych krajów. Jest to niewątpliwie spowodowane obecną ceną kursów walut.

Osobiście polecam odwiedzenie hotelu royal albatros modenrna na terenie sharm, gdzie byłem w zeszłym roku z przyjaciółmi. W tym roku planujemy odwiedzić to samo miejsce na kocią łapę – tj. opłacamy wyłącznie przelot a noclegi rezerwujemy bezpośrednio na stronie hotelu. W ten sposób możemy zaoszczędzić około 400 – 500 zł

Autor:  Piorko vel. Maciek Piorowski

O autorze

Jestem tu po to żeby pomagać ludziom. Mam nadzieje, że uda mi się podzielić z wami moim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w " sklepie z wycieczkami "

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.