W okresie przeziębienia towarzyszą nam najróżniejsze dolegliwości, którymi są katar, niekiedy gorączka, bardzo często pojawia się również kaszel. Kaszel bywa bardzo uciążliwy i bardzo często obecny jest podczas przeziębienia czy grypy. Można wyróżnić dwa rodzaje kaszlu – mokry oraz suchy, oba mają swoje charakterystyczne cechy.

W przypadku suchego kaszlu, najczęściej pojawia się również swędzenie w gardle i uczucie suchości, mokry kaszel z kolei charakteryzuje się odkrztuszaniem gromadzącej się w płucach wydzieliny. Lek na kaszel dostępny w aptece może oddziaływać na jeden rodzaj kaszlu, wiele leków oferowanych dzisiaj ma za zadanie zwalczać wszystkie rodzaje kaszlu, zarówno mokry jak i suchy, jest to bardzo pomocne w przypadku kiedy mamy problem z określeniem jakiego rodzaju mamy kaszel. Leki na kaszel mają różne formy na przykład syropu do picia lub tabletek.

Co ważne dostępne są leki zarówno dla dzieci i dorosłych. W przypadku leków dla dzieci dostosowane są one pod względem zawartości poszczególnych składników, lek ma również najczęściej postać zawiesiny lub syropu by dziecku łatwiej było go zażyć. Składniki zwalczające kaszel zawarte są również w lekach na przeziębienie i grypę, których zadaniem jest kompleksowe zwalczanie wszystkich objawów przeziębienia i grypy, a więc oprócz kaszlu są to katar, gorączka czy bóle pojawiające się podczas przeziębienia. Także wśród leków dla dzieci pojawiają się takie, które pozwalają na zwalczanie przeziębienia jednym lekiem, jest to bardzo korzystne ze względu na to, że dziecko otrzymuje jedną dawkę leku, która zwalcza wszystkie objawy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.