null„Lepsza od Internetu byłaby tylko telepatia” – te słowa Michaela Della doskonale obrazują rozmiar możliwości, jakie daje nam komputer podłączony do sieci internetowej. Komunikacja za pośrednictwem Internetu to jedno z najbardziej charakterystycznych dla XXI wieku zjawisk. Związane są z tym pojęcia, takie jak społeczeństwo informacyjne czy elektroniczny obieg dokumentów. Przeniesienie komunikacji do wirtualnego, silnie skomputeryzowanego świata jest przez wielu ludzi mocno krytykowane, ponieważ prowadzi do osłabienia więzi międzyludzkich oraz społecznych.

Jest to doskonale widoczne zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy coraz częściej nawiązują kontakty z innymi osobami właśnie za pośrednictwem Internetu. Przyczyniło się do tego rozpowszechnienie rozmaitych programów, służących do komunikacji w sieci internetowej. Z początku były to tradycyjne e-maile, z czasem natomiast zaczęły pojawiać się komunikatory internetowe, których popularność jest dzisiaj ogromna, porównywalna z zainteresowaniem, jakim cieszy się telefonia komórkowa. Ponadto, ostatnio modne stały się różnego rodzaju portale społecznościowe, gdzie można zamieszczać swoje zdjęcia, informacje o sobie, a przede wszystkim poznawać nowych ludzi. Oczywiście, wszystkie te internetowe dobrodziejstwa wykorzystywane z umiarem nie są niczym złym do momentu, gdy całkowicie pogrążymy się w wirtualnym świecie.

Pojęcie społeczeństwa informatycznego nie dotyczy jednak tylko osób indywidualnych, ale też całych firm i korporacji. W takim przypadku jednak stosowanie różnych rozwiązań informatycznych powoli staje się koniecznością. Jest to spowodowane ogromną konkurencją oraz chęcią zdobycia dobrej pozycji na rynku. Elektroniczny obieg dokumentów, system workflow – to wszystko sprawia, że praca w danym przedsiębiorstwie staje się zdecydowanie bardziej efektywna i sprawna, co z kolei decyduje o zadowoleniu klientów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.