Chłodny, zimowy okres, w którym nasza trawa stoi w miejscu powoli dobiega końca. Już bardzo, bardzo niedługo przyjdą do nas coraz cieplejsze dni i od nowa będziemy musieli się troszczyć o nasze trawniki. Nieodzownym elementem każdego domowego warsztatu jest dobra kosiarka, która pomoże utrzymać odpowiednią formę i grację naszej przydomowej murawie, tak jak nam pomaga w tym nasz ulubiony fryzjer.

Zakładów fryzjerskich jest naprawdę sporo, mamy w czym przebierać, jeśli te możemy podzielić w prosty sposób na damskie i męskie, to kosiarki należy podzielić głównie na elektryczne i spalinowe. Jakie są zalety i wady tych drugich, na których zakup decyduje się większa część osób?

Na plus

 

Jednym z największych plusów kosiarek spalinowych, w porównaniu do ich największego konkurenta, czyli kosiarek elektrycznych, jest to, że nie potrzebują one żadnego dodatkowego zasilania. Elektryczne musimy ciągnąć za sobą na wciąż rozwijającym się kablu, którego nawiasem mówiąc może nam w pewnym momencie zabraknąć, jeśli nie mamy odpowiednio długiego przedłużacza. Dlatego też to rozwiązanie poleca się osobom, które posiadają dość spory teren do koszenia. Tutaj w grę wchodzi także aspekt bezpieczeństwa, kosiarki spalinowe są o wiele bardziej bezpieczne, ze względu na brak konieczności podłączania ich do prądu, ale także na to, że nie musimy się  martwić kablem, który w każdej chwili może nam się zaplątać pod nogami, a co gorsze pod nożem. Nie trzeba chyba dodawać, jakie szkody może wyrządzić taka właśnie sytuacja. Popularne spalinówki są też zdecydowanie mocniejsze, dzięki swojemu silnikowi. Co za tym idzie, możemy kosić nimi dłużej, więcej, szybciej i wydajniej.

 

Na minus

 

To, co można zaliczyć do minusów kosiarek spalinowych, to na pewno ich większa waga i głośność. Nie ma jednak kosiarek, które pracują zupełnie cicho, tak abyśmy przy koszeniu mogli delektować się dodatkowo swoją ulubioną muzyką. Jak to mówią, coś za coś, a problem można wyeliminować chociażby zatyczkami do uszu. Kierując się wciąż tą zasadą, nie można się przejmować zbytnio większą ceną kosiarek spalinowych, w porównaniu do elektrycznych, ponieważ są one po prostu lepsze, a na lepszych rozwiązaniach nie warto przepłacać. Choć wiadomo, jeśli ktoś użytkuje taką maszynę bardzo rzadko i na małym obszarze, lepszym rozwiązaniem będzie tańsza i mniej wydajna kosiarka elektryczna. Spalinówki wymagają też większej pielęgnacji, ponieważ musimy zadbać o wymianę oleju i paliwa.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.