To z pewnością zainteresuje, zarówno profesjonalnych rolników i właścicieli plantacji, którzy muszą zadbać o odpowiedni rozwój swoich warzyw, jak i tych, którzy posiadają swój skromny kawałek gruntu, na którym rokrocznie dla własnego użytku uprawiają truskawki. Jakie znaczenie w obu przypadkach mają taśmy kroplujące, o których mowa?

Co to w ogóle takiego?

Taśmy kroplujące są innowacyjnym rozwiązaniem w szeroko rozumianym rolnictwie i służą do nawadniania całej masy upraw. Coraz chętniej po to zastosowanie sięgają najwięksi zawodowcy tematu. Dlaczego? Ano dlatego, że jest to rozwiązanie, dzięki któremu przede wszystkim zaoszczędzamy. Koszty eksploatacji, a także montażu instalacji, jaką są taśmy kroplujące są zdecydowanie mniejsze od najbardziej powszechnych rozwiązań. Taśmy są używane przy uprawie warzyw, takich jak ziemniaki, papryka czy pomidory i ogórki, a także przy uprawie owoców, takich jak wspomniane już truskawki, a nawet dobrze znane z leśnych wycieczek, jagody. Nawadnia się też nimi same drzewa owocowe. Wszystko to możliwe jest dzięki grubej konstrukcji specjalnych ścianek skraplających, co przyczynia się do większej efektywności plonów.

 

Zalety dla fety

Tak, tak. Nie ma tutaj pomyłki, bowiem przy takich plonach, możemy odważnie fetować zwycięstwo. Dzięki zastosowaniu taśm kroplujących, nasza praca stanie się nie tylko oszczędna, ale także bardziej wydajna. Przy mniejszym nakładzie finansowym, uzyskamy produkty naprawdę wysokiej jakości, a co za tym idzie, przyniesie nam to większe zyski. Co do samej oszczędności, to jest on ma możliwa głównie dlatego, że podczas całego procesu nawadniania zużywamy zdecydowanie mniej wody, niż przy zastosowaniu bardziej klasycznych rozwiązań. Dzieje się tak, dzięki temu, że nasza woda jest dostarczana wprost do strefy korzeniowej. Zużyjemy jednak nie tylko mniej tak cennej wody, ale także nawozów i środków chemicznych, przy czym możemy być spokojniejsi o choroby, które potencjalnie mogą trapić nasze warzywa czy owoce. Taśmy kroplujące dadzą nam też większy komfort i wygodę pracy, będziemy mieli o wiele łatwiejszy dostęp do naszych upraw, dzięki suchej glebie w międzyrzędziach. Najlepsi producenci taśm kroplujących oferują specjalne otwory, które zapobiegają zatykaniu. Co daje takie rozwiązanie? Nie musimy się martwić o ataki złośliwych owadów. Nie straszne będą nam również wrastające się korzenie, które są częstym problemem niejednego zafrasowanego ogrodnika.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.