Standardowe zastosowanie listwy okiennej to przede wszystkim uszczelnienie okna, wyciszenie hałasów oraz zapewnienie nam jak największego komfortu? Czy mogę one jednak pełnić i odgrywać także inne role?
gzymsTypowe i najzwyczajniejsze listwy okienne, wykonane są zazwyczaj z bardzo elastycznego materiału PCV, dzięki czemu idealnie sprawdzały będą się przy wypełnianiu przestrzeni pomiędzy samym oknem oraz elewacją, dając nam pewność, że ani woda, ani wilgoć, ani też gorąc, czy zbyt niskie temperatury, nie będą miały szans, aby dostać się do wnętrza naszych pomieszczeń. Co więcej, listwy okienne równie dobrze tłumią wszelkiego rodzaju hałasy, nawet te o sporym natężeniu, co sprawi, że każdy z nas będzie mógł komfortowo i w spokoju wypocząć w swoich czterech ścianach.

Montaż listw okiennych

Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że zamontowanie listwy okiennej może sprawić duży problem, to jak się okazuje, nie jest to nic skomplikowanego i nawet największy laik będzie mógł sobie z tym poradzić. jeżeli okno jest już odpowiednio osadzone i nie ma ryzyka, że ulegnie przestawieniu, wtedy listwy takowe zamontować możemy naprawdę samodzielnie, nie obawiając się, że coś wypadnie nie po naszej myśli.

Ochrona przede wszystkim, a co z estetyką?

Listwy okienne mają nas chronić przede wszystkim przed zimnem, deszczem oraz hałasem, czy jednak w ich przypadku przywiązuje się uwagę także do elementów stricte estetycznych? Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, listwa okienna będzie bowiem całkowicie albo prawie całkowicie niewidoczna, nie musi więc wyróżniać się ponadprzeciętną estetyką i przyciągającym uwagę wyglądem. Czasami zastosowanie znajdują jednak bardziej rozbudowane listwy okienne z dodatkowymi nakładami i w ich przypadku zauważyć będzie można pewne elementy zdobnictwa oraz wzornictwa, tak jak jednak wspomniano przed chwilą, w większości przypadków nie ma to praktycznie w ogóle miejsca i listwy takowe prezentują się całkowicie zwyczajnie, niczym nie wyróżniając.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika