Nowoczesne zabiegi kosmetyczne są w stanie znacznie pomóc w przypadku nawet dość trudnych problemów skórnych. Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu oraz dodatkowo dobranych preparatów kosmetycznych jest w stanie dać bardzo dobre wyniki w niedługim czasie i na każdym typie skóry. Z powodzeniem w kosmetyce stosuje się między innymi ultradźwięki, dzięki którym można sprawić, że skóra będzie wyglądała na młodszą, będzie oczyszczona oraz pełna życia.

Czym są ultradźwięki?

Ultradźwiękami nazywa się fale dźwiękowe, których ludzkie ucho nie może rejestrować. Wnikają one jednak w głąb skóry oraz stymulują pracę komórek. Ultradźwięki stosowane są w medycynie i kosmetyce już od lat. Badania nad nimi rozpoczęły się w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Dzięki nim można nie tylko osiągnąć spektakularne efekty w kosmetyce, ale też, jak zostało wskazane, w medycynie.

Zabiegi na całe ciało i twarz

Ultradźwięki mogą być stosowane zarówno na twarz, jak i na całe ciało, aby dokonać ożywienia komórek skóry, oczyszczenia ciała, pomocy w przenikaniu do komórek wartościowych składników odżywczych. Wtłaczanie pod skórę preparatów stosowane jest dzięki ultradźwiękom bardzo często. Ultradźwięki pozwalają dodatkowo na nawilżenie naskórka, na wzmocnienie skóry i poprawienie jej metabolizmu.

Dodatkowo też warto wiedzieć, że ultradźwięki mogą być wykorzystywane przy usuwaniu zbędnego owłosienia, które jest bezbolesne. Możliwe jest też zmniejszenie blizn oraz przebarwień, zmarszczek na twarzy. Do dyspozycji jest zatem wiele zastosowań w kosmetyce, gdy chodzi o ultradźwięki.

Impulsy z urządzeń wytwarzających ultradźwięki dostają się pod skórę i wędrują w jej głębokie warstwy. Wszystko to bezboleśnie i bezpiecznie, chociaż zabiegi tego rodzaju posiadają także przeciwwskazania. Dzięki prawidłowo przeprowadzonemu zabiegowi (powinna go przeprowadzać tylko osoba, która przeszła kurs z ultradźwięków), możliwe jest osiągnięcie bardzo dobrych wyników bez długiego czekania, chociaż zalecana jest zawsze seria zabiegów.

Paulina – ukończyła Policealne Studium Kosmetyczne w Medycznej Szkole Zawodowej, prowadzi zajęcia na kursie z ultradźwięków

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.