Kiedy jesień jest w rozkwicie, czyli za oknem jest raczej szaro i ponuro, a drzewa już pozbyły się złocistych liści, mało kto z radością pomyśli o możliwości spaceru, czy uprawianiu jakiejkolwiek innej aktywności na powietrzu. Musimy jednak pamiętać, że ruch to zdrowie, a ruch połączony z prawidłowym oddychaniem, będzie miał naprawdę korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc za oknem chlapa i wilgoć oraz wiatr, nie powinniśmy się tym przejmować.

Ubierzmy kalosze (na rynku są dostępne kalosze bardzo kolorowe – z pewnością ich zakup poprawi nam humor), ubierzmy ciepłą kurtkę i czapkę, chwyćmy parasol i wybierzmy się na godzinny spacer. Pamiętajmy, że zgodnie z norweskim powiedzeniem – nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie – żadna pogoda nie powinna nas zniechęcić do wyjścia z domu. Oczywiście, ruchu możemy zażywać również poza mokrym parkiem i lasem.

Z pewnością w naszym mieście działa bardzo wiele klubów i salonów fitness, które proponują swoim klientom bardzo szeroki wybór ćwiczeń. Możemy się wówczas zdecydować na aerobik, pilates, jogę, a miłośnicy roweru mogą wybrać tzw. Indor cycling (jazdę na rowerku stacjonarnym pod okiem instruktora). Świetną propozycją jest również aerobik w wodzie, który doskonale sprawdza się, jako aktywność osób starszych (ćwiczenia w wodzie nie obciążają bowiem stawów). Tyle jest możliwości rozmaitych aktywności fizycznych, że mogą one zachęcić każdego leniucha. Jeśli bowiem nie chcemy za żadne skarby opuszczać po pracy ciepłego i suchego domu by narażać się na nieprzyjemności jesiennej pogody w drodze na basen, zawsze możemy ćwiczyć samodzielnie.

Żeby się zmotywować, możemy zaopatrzyć się w płytę CD (DVD) z filmem przedstawiającym sposoby ćwiczeń. Wybór takich płyt jest ogromny, wystarczy sprawdzić w sieci lub odwiedzić dowolny Empik. Chcemy ćwiczyć jogę? A może wytrenować konkretne partie brzucha czy pośladków? Może chcemy zwiększyć wytrzymałość lub też poprawić elastyczność – materiały na płytach są dobrze dopasowane do potrzeb potencjalnych klientów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika