Dzień jest coraz krótszy, a za oknami coraz zimniej. Pomimo iż nie widać jeszcze zbytnio śniegu, to faktem jest, że zima zawitała już na dobre. Niekoniecznie jednak musi to znaczyć, że nadszedł czas udania się na zimowy odpoczynek, gdyż jest wręcz przeciwnie. Chłodne dni tak jak ciepłe i słoneczne także idealnie nadają się do uprawiania sportu w postaci jazdy na nartach czy chociażby tradycyjnych biegów. Wystarczy odpowiednik ekwipunek i w drogę.

Podstawą w przypadku zimowej aktywności jest przede wszystkim specjalnie ocieplana odzież sportowa. Gąbka ochronna nie tyle co zabezpieczy ciało przed utratą temperatury, ale także zminimalizuje ewentualne urazy podczas wypadków. Spore grono osób jednakże wciąż preferuje założenie paru warstw zwykłego ubrania niżeli właśnie zakupienie specjalnie przeznaczonej na niskie temperatury odzieży. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że takie rozwiązanie bardziej szkodzi niż pomaga.

Ubranie się na tzw. „cebulkę”, czyli parę warstw na siebie oczywiście jest dobrym rozwiązaniem, ale tylko w przypadku zwykłych spacerów. Z początku oczywiście tak ubranej osobie będzie bardzo ciepło, ale przede wszystkim będzie także nie wygodnie. Ponadto uprawiając sport będąc ubranym w ten sposób ciało zacznie się pocić nie mając dostępu do świeżego powietrza. Do uprawiania sportu zalecana jest chociażby odzież Nike czy innych wiodących producentów ubrań sportowych. Specjalne materiały z których jest ona wykonana są bardzo ciepłe, ale głównie chodzi o to, że przepuszczają powietrze, a więc skóra sportowca wciąż oddycha.

Warto również zainwestować nieco funduszy w buty do biegania, których budowa również zapewni odpowiednią recyrkulację powietrza wokół stopy. Ważne jest także, aby zbytnio nie obciążać nóg, tak więc takie obuwie jest ponadto niezwykle lekkie. Bądź co bądź jednakże uprawianie sportu w zimowej porze nieco różni się od biegania w słońcu. Z początku nie należy zbytnio się forsować, gdyż organizm musi się przystosować do wysiłku w niższych temperaturach. Z czasem jednak będzie coraz lepiej i będzie można odczuć pozytywny wpływ ćwiczeń na ogólne samopoczucie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.