Praca zespołowa jest podstawą działalności każdej firmy, dlatego tak ważne jest dobre zorganizowanie i współpraca między pracownikami. Jednak nie tylko codzienne obowiązki są doskonałą lekcją integracji. Pracodawcy coraz częściej doceniają wkład imprez integracyjnych w rozwój firmy i wzrost efektywności pracowników. Zorganizowanie tego typu spotkania nie musi być uzależnione od pory roku, gdyż profesjonalne firmy mają szereg pomysłów, także na zimowe spotkania pracowników.

Najbardziej popularne są zawody narciarskie i snowboardowe, organizowane w rożnych kategoriach wiekowych lub z podziałem na płcie, które na pewno zapewnią dużą dawkę adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Elektroniczny pomiar czasu każdego zjazdu budzi w każdym zawodniku ducha walki, uczy rywalizacji, a niekiedy także przegrywania. Warto zapewnić obsługę szkoleniową instruktorów nauki jazdy na nartach i na deskach snowboardowych dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zimowymi sportami.

Doskonałą rozrywką podczas zimowej imprezy dla firm są psie zaprzęgi na śniegu. Kontakt z naturą jest świetnym sposobem na relaks i odpoczynek. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych maszerów, którzy biorą udział w zawodach psów zaprzęgowych. Do łask powraca także tradycyjny kulig, który przypomina każdemu lata dzieciństwa, a jednocześnie zapewnia sporą dawkę emocji.

Wyzwaniem dla wytrwałych pracowników mogą być wyprawy w ośnieżone, górskie szczyty albo zjazdy saneczkowe. Nad jeziorami możliwie są także regaty bojerów.

W celach integracji zaleca się także inne grupowe zabawy na lodowisku, tj. hokej na lodzie, wyścigi na łyżwach, które uczą zdrowej konkurencji i wzajemnego zaufania. Można też zorganizować naukę jazdy figurowej na lodzie.
Zimowe eventy można umilić góralską muzyką lub pokazem barmańskim, jeżeli firma zdecyduje się na spotkanie typu indoor, czyli w pomieszczeniu. Specjaliści w rozlewaniu i serwowaniu procentowych napoi zapewnią nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim degustację smakowitych drinków.

Jeśli do tego dodać sprawdzony catering to zimowe imprezy integracyjne muszą być udane.

O autorze

Robię różne rzeczy, trochę podróżuje, trochę piszę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika